Odpowiedz

Koszty wypłat gotówki w bankomatach zagranicznych (konto Direct, karta Visa)

Dzień dobry,

mam pytanie o koszty wypłat gotówki w bankomatach zagranicznych. Nie jestem pewny czy dobrze rozumiem TOiP.

Zakładam, że nie mam podpiętych kont walutowych (albo środków na tych kontach), czyli obciążane jest konto w PLN.

 

Przypadek 1: wypłacam EUR w strefie euro. Wówczas pierwsza wypłata w miesiącu jest za 0zł, kolejne po 5zł. Nie są już dodawane żadne koszty przewalutowania? (te 3% za przewalutowanie dot. tylko transakcji bezgotówkowych, prawda?). Po jakim kursie zostanie przeliczone EUR na PLN - Visa czy kurs banku?

 

Przypadek 2: wypłacam jakąś walutę (np. CZK) poza strefą euro. Wówczas: prowizja za wypłatę wyniesie 3%. Nie będzie już dodatkowej prowizji za przewalutowanie? I analogicznie - jakie będzie przeliczenie kursowe: całość po kursie Visy czy CZK->EUR po kursie Visy a dalej EUR->PLN po kursie banku.

 

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
tkk
tkk
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
04-01-2019
Wiadomość 1 z 2 (1 989 wyświetleń)

Re: Koszty wypłat gotówki w bankomatach zagranicznych (konto Direct, karta Visa)

Już odpowiadam na Twoje pytania Emotikon: Szczęśliwy 
 

Przypadek 1: Pierwsza wypłata w cyklu rozliczeniowym jest rzeczywiście bezpłatna, druga i kolejna kosztuje 5 zł. Cykl rozliczeniowy trwa od 29 dnia miesiąca do 28 dnia miesiąca kolejnego. Wtedy nie pobieramy już prowizji 3% za przewalutowanie, a samo przewalutowanie z EUR na PLN jest po kursie organizacji płatniczej.

 

Przypadek 2: Będzie tak jak napisałeś - pobierzemy prowizję 3% za wypłatę. W przypadku karty Visa Zbliżeniowej przewalutowanie będzie z CZK na PLN po kursie organizacji płatniczej. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (1 928 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy