Odpowiedz

Karta direct i euro

Witam, posiadam dwa konta Direct i konto w walucie euro oraz karty do każdego konta przypisane. Zauważyłem że przy mojej karcie Direct jest opcja przypisania konta walutowego. Mam rozumieć że mogę przypisać swoje konto walutowe do tej karty wraz z tym zastrzeżyć swoja starą kartę Maestro Euro i normalnie użytkować z karty Direct w Polsce i za granicą bez jakiego kol wiek przewalutowania pieniędzy przez bank tak? Są jakieś haczyki w tym?

Odpowiedz
0 Lajków
andluk90
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
24-12-2017
Wiadomość 1 z 8 (8 404 wyświetleń)

Re.: Karta direct i euro

Haczyków nie ma. Przewalutowanie nastąpi tylko w chwili gdy skończą Ci się środki na rachunku walutowym. Wówczas zostaną pobrane z konta Direct.

Jednak możesz szybko i wygodnie zasilić konto walutowe w Kantorze za pośrednictwem Moje ING, dobry kurs, szybko i wygodnie.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 8 (8 385 wyświetleń)

Re.: Karta direct i euro

Czyli mogę normalnie użytkować z oby dwóch kont jedną karta? Wypłacać z bankomatów w Polsce (zł) i za granicą (euro) bez problemu jedna karta?

Odpowiedz
0 Lajków
andluk90
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
24-12-2017
Wiadomość 3 z 8 (8 375 wyświetleń)

Re: Re.: Karta direct i euro

Karta Visa do konta w złotych ma funkcję wielowalutową, dlatego możesz z niej korzystać do różnych kont. Dzięki temu zrealizujesz transakcje bez przewalutowania i prowizji. Wystarczy, że:
- pieniądze w danej walucie będą dostępne na koncie walutowym,
- zapłacisz/ wypłacisz gotówkę w tej walucie. 
Aby włączyć to kliknij w Moje ING swoją kartę Visa, a potem po prawej stronie pojawi się opcja podpięcia konta.

 

Warto pamiętać, że niektóre bankomaty oraz terminale płatnicze oferują możliwość wybrania opcji o nazwie Dynamic Currency Conversion. Pozwala ona na wykonanie transakcji w walucie kraju, w którym wydana jest karta, czyli np. w PLN. Dlatego też, jeśli chcesz zapłacić kartą bezpośrednio z konta walutowego należy tę opcję pominąć – w przeciwnym razie płatność rozliczona zostanie na koncie osobistym w PLN.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
774
171
04-09-2015
Wiadomość 4 z 8 (8 329 wyświetleń)

Re: Re.: Karta direct i euro

Osobiście nie rezygnował bym z posiadanej karty Maestro, która posiadasz do konta w euro. Żaden mastercard ani visa nie zastąpią maestro w krajach zachodnich. Maestro jest tam preferowane do płatności terminalowych, gdzie Visa jak i Mastercard nie zawsze są akceptowane. 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 5 z 8 (8 262 wyświetleń)

Re: Re.: Karta direct i euro

Proszę o podpowiedź jak w praktyce wygląda pomijanie opcji DCC.
Moja Mama jest w Hiszpanii i przy płaceniu raz z katy pobiera euro , a innym razem z konta Direct - złotówki.
Co należy zrobić, żeby płatności szły z konta walutowego?
Odpowiedz
0 Lajków
Ela1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
1
03-02-2018
Wiadomość 6 z 8 (7 762 wyświetleń)

Re: Re.: Karta direct i euro

Trzeba zaznaczyć właściwą opcję na terminalu, nie napiszemy Ci dokładnie jaką, ponieważ każdy terminal ma inne ustawienia. Twoja mama musi o to dopytać podczas płacenia kartą. 



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 7 z 8 (7 654 wyświetleń)

Re: Re.: Karta direct i euro

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Ela1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
1
03-02-2018
Wiadomość 8 z 8 (7 646 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Bankowość internetowa dla osób małoletnich 6-13 lat

Dzień dobry, kiedy wprowadzicie funkcjonalność dostępu do aplikacji ing dla posiadaczy kart Mastercard dla dzieci poniżej 13 rok życia ?

24-04-2024
Moje ING wymaga ustawienia aplikacji jako domyślną do płatności zbliżeniowych

Jak w temacie.
Zapytałbym dlaczego, ale zaczniecie pisać jak bardzo jesteśmy dla was najważniejsi i jak bardzo to dla naszego bezpieczeństwa. Powiem tylko, że w aplikacjach PKO, Millenium i Google Pay ...

24-04-2024
Re: Pełnomocnictwo aktualizacja dokumentu tożsamości - zagranica

Pełnomocnictwo musi być sporządzone w formie pisemnej z podpisem mocodawcy potwierdzonym przez notariusza albo w formie aktu notarialnego. W przypadku, gdy dokument pełnomocnictwa sporządzony jest za

...

23-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy