Odpowiedz

Karta VISA ING zbliżeniowa - pytanie o przewalutowanie

Dzień dobry,
Proszę o informację jak wygląda proces przewalutowania transakcji bezgotówkowej dokonanej kartą VISA ING zbliżeniowa, podpiętej do konta walutowego w USD (dolarach amerykańskich), dla transakcji dokonanej w np. DKK (koronach duńskich).
Przykład: mam na koncie walutowym ING zgromadzone środki w USD (zakupione w kantorze walutowym ING), "odpinam" kartę VISA od konta złotówkowego i "podpinam" do konta walutowego w USD. Następnie płacę w internecie/terminalu płatniczym za zakupy w walucie DKK.
Z jakimi kosztami takiej transakcji muszę się liczyć?
Jaka kwota i na jak długo zostanie zablokowana na koncie walutowym i w jaki sposób ING dokona przewalutowania?
pozdrawiam,
Odpowiedz
0 Lajków
Yapio
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
1
04-06-2018
Wiadomość 1 z 4 (3 654 wyświetleń)

Re: Karta VISA ING zbliżeniowa - pytanie o przewalutowanie

W tej sytuacji pieniądze pobierzemy z konta w złotówkach. Za płatność naliczamy prowizję 3% kwoty transakcji.
Przewalutowanie będzie z koron duńskich na złotówki po kursie organizacji płatniczej.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (3 594 wyświetleń)

Re: Karta VISA ING zbliżeniowa - pytanie o przewalutowanie

[ Edytowane ]

Dziękuję za odpowiedź.

Nie uważacie, że to słabe rozwiązanie?

Mam na koncie walutowym USD i zamiast po prostu przeliczyć lokalną walutę (np. korony duńskie) po kursie VISA na USD i zdjąć tę kwotę z konta walutowego to ściągacie złotówki przeliczone po kursie VISA i obciążone prowizją... Słabo...

A wystarczyło by zerknąć na rozwiązanie stosowane w pewnym kantorze walutowym pewnego banku i macie klientów u siebie.

Celowo nie podaję nazwy żeby nie robić darmowej reklamy.

Dla konta walutowego w EURO i płatności w EURO (tudzież w USD i GBP z płatnością w USD i GBP) - rozwiązanie z "odpinaniem" i "podpinaniem" karty macie naprawdę super!

Jednakże na strefie EURO i GBP Europa się nie kończy. Zaproponujcie jakieś sensowne rozwiązanie dla walut spoza strefy EURO i GBP.

Odpowiedz
0 Lajków
Yapio
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
1
04-06-2018
Wiadomość 3 z 4 (3 559 wyświetleń)

Re: Karta VISA ING zbliżeniowa - pytanie o przewalutowanie

Dziękuję za Twoje uwagi. Przesłałam je do osób, które zajmują się naszymi kartami płatniczymi.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (3 506 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy