Jak inwestować

Odpowiedz

Re.: Przeniesienie akcji i pieniędzy z rachunku maklerskiego w ING na rachunek w DM BOŚ

Zwrot kosztów przeniesienia aktywów to minimum przyzwoitości ze strony banku. 

Odpowiedz
0 Lajków
apiatwork
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
04-12-2020
Wiadomość 11 z 20 (8 023 wyświetleń)

Re.: Przeniesienie akcji i pieniędzy z rachunku maklerskiego w ING na rachunek w DM BOŚ

Witam

1. Czy mozna przeniesc akcje niektórych społek, a niektóre zostawic? bo np u innego maklera nie ma handlu niektórymi spółkami z NC.

2. Czy majac u innego maklera konto zwykłe i np IKZE, to akcje niektórych społek bede mogl przeniesc na konto zwykle a inne społki na konto IKZE?

3. Czy mozna czesc spółek przeniesc do maklera X a inna cześć spółek do maklera Y?

 

Czy to jest na zasadzie - wszystko albo nic i tylko w jedno miejsce?

Odpowiedz
0 Lajków
peugeot
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
08-12-2020
Wiadomość 12 z 20 (7 731 wyświetleń)

Re.: Przeniesienie akcji i pieniędzy z rachunku maklerskiego w ING na rachunek w DM BOŚ

Z jaka cena beda przenieione akcje? Czy z aktualną cena czy z cena zakupu? To jest wazne bo jezeli kupiłem jakies akcje po wyzszej cenie, czyli mam obecnie powiedzmy 30 % strate a po przeniesieniu bedzie obowiazywac aktualna cena to kiedys przy sprzedazy z zyskiem wykaze mi wowczas na tym nowym koncie wiekszy zysk a co za tym idzie zapłace wiekszy podatek w rocznym rozliczeniu.

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
peugeot
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
08-12-2020
Wiadomość 13 z 20 (7 719 wyświetleń)

Re.: Przeniesienie akcji i pieniędzy z rachunku maklerskiego w ING na rachunek w DM BOŚ

Odpowiadając zbiorczo:

1. Tak.

2. To musisz sprawdzić w BM/DM które prowadzi IKZE - czy przyjmie taki transfer. My zrealizujemy transfer na numer konta maklerskiego jaki nam podasz.

3. Tak.

4. BM/DM do którego transferujesz papiery otrzyma informację o koszcie ich nabycia. 

5. Wszystko to musisz opisać w wiadomości jaką do nas napiszesz. Jeśli będą jakieś pytania będziemy się kontaktować. 

 

------------------------------------------------

Witam

1. Czy mozna przeniesc akcje niektórych społek, a niektóre zostawic? bo np u innego maklera nie ma handlu niektórymi spółkami z NC.

2. Czy majac u innego maklera konto zwykłe i np IKZE, to akcje niektórych społek bede mogl przeniesc na konto zwykle a inne społki na konto IKZE?

3. Czy mozna czesc spółek przeniesc do maklera X a inna cześć spółek do maklera Y?

4. Z jaka cena beda przenieione akcje? Czy z aktualną cena czy z cena zakupu? T

 

5. Czy to jest na zasadzie - wszystko albo nic i tylko w jedno miejsce?

 

 

---
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
---
BartoszS
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
116
34
30-10-2015
Wiadomość 14 z 20 (7 647 wyświetleń)

Re.: Przeniesienie akcji i pieniędzy z rachunku maklerskiego w ING na rachunek w DM BOŚ

Mam jeszcze 1 szczegółowe pytanie. Czy moge przeniesc część akcji danej społki a 2 część zostawic, konkretnie podajac po jakiej cenie chce zostawic a po jakiej przeniesc? 

Odpowiedz
0 Lajków
peugeot
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
08-12-2020
Wiadomość 15 z 20 (7 515 wyświetleń)

Re.: Przeniesienie akcji i pieniędzy z rachunku maklerskiego w ING na rachunek w DM BOŚ

Możesz przenieść część akcji danej spółki, ale nie możesz wybrać dokładnie które - działa tu metoda FIFO. Przeniesiemy te, które kupiłeś jako pierwsze. Nie można tego zmienić.

 

Akcje przenosimy z informacją o ich cenie nabycia - do celów podatkowych. Nie podajesz po jakiej cenie je przenieść. W BOŚu będą pod kątem ceny zakupu miały taki sam status.

Odpowiedz
0 Lajków
DarekN
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
159
63
30-10-2015
Wiadomość 16 z 20 (7 514 wyświetleń)

Re.: Przeniesienie akcji i pieniędzy z rachunku maklerskiego w ING na rachunek w DM BOŚ

Rozumiem, przepraszam ale musze dopytac. A co bedzie po przeniesieniu? Jesli w ING kupiłem wczesniej akcje niz np w XTB, to po przeniesieniu tez bedzie obowiazywac data zakupu i pierwsze akcje zostana sprzedane te kupione wczesniej czyli w ING, czy juz wtedy w pierwszej kolejnosci sprzedam te akcje ktore sa obecnie w XTB, bo znalazły sie tam wczesniej?.

 

"W BOŚu będą pod kątem ceny zakupu miały taki sam status." - czemu akurat mowa jest o BOSSA, czy u kazdego innego maklera nie bedzie tak samo?

Odpowiedz
0 Lajków
peugeot
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
08-12-2020
Wiadomość 17 z 20 (7 493 wyświetleń)

Re.: Przeniesienie akcji i pieniędzy z rachunku maklerskiego w ING na rachunek w DM BOŚ

W każdym DM będzie tak samo. Napisałem BOŚ, bo zasugerowałem się tytułem wątku.

 

Akcje przenosimy z informacją o dacie ich nabycia. Przykład:

- masz akcje spółki X u nas kupione 2010

- masz te same akcje w innym DM kupione w 2017

- przenosisz od nas do tamtego DM

- te przeniesione będą w tamtym DM z datą 2010.

 

Czyli jak kiedyś będziesz sprzedawał cześć, to najpierw sprzedaż te przeniesione. Przy transferze jest zachowana ciągłość.

 

Odpowiedz
0 Lajków
DarekN
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
159
63
30-10-2015
Wiadomość 18 z 20 (7 486 wyświetleń)

Re.: Przeniesienie akcji i pieniędzy z rachunku maklerskiego w ING na rachunek w DM BOŚ

Juz ostatnie 2 pytania.

 

1. Ile trwa taki transfer, tzn ile czasu nie bede mial dostepu do tych akcji i jesli trwa to kilka dni to czy sobota i niedziela tez sa brane pod uwage, czy to jest iles dni roboczych?

 

i w związku z tym

 

2. Czy moge czesc spolek przeniesc teraz a czesc np. za miesiac? Bo wiadomo ze niektóre akcje trzyma sie na krótszy termin i na nich trayduje sie aktywnie a te na dłuzszy termin to moge nie miec do nich wglądu przez jakis czas wiec w tym wypadku ten proces nie bedzie miał wiekszego znaczenia.

 

Pozdrawiam i dziekuje za wszystkie odpowiedzi

Odpowiedz
0 Lajków
peugeot
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
08-12-2020
Wiadomość 19 z 20 (7 475 wyświetleń)

Re.: Przeniesienie akcji i pieniędzy z rachunku maklerskiego w ING na rachunek w DM BOŚ

1. Do kilku dni. Nie jest to sztywny termin. Zależy od drugiej strony. W weekendy domy maklerskie nie pracują.

2. Tak.

Odpowiedz
0 Lajków
DarekN
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
159
63
30-10-2015
Wiadomość 20 z 20 (7 437 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy