Odpowiedz

Kontrakty terminowe

Chciałem rozpocząć naukę z kontraktami terminowymi w praktyce i dokonać niewielkiej, transakcji (oczywiście liczę się z konsekwencjami).

Podpisałem aneks. Wybrałem spółkę, której w której na jeden kontrakt przypada 100 akcji. Cena kontraktu to okolice 6,5, więc jeśli dobrze rozumiem, wartość kontraktu będzie wynosiła mniej więcej 650zł. Depozyt wymagany wyniósł 86zł. Na rachunku mam obecnie prawie 3x więcej środków "dostępnych do inwestowania", a pomimo tego przy składaniu zlecenia wyświetla mi się komunikat "brak środków na pokrycie zlecenia". Proszę o wytłumaczenie co robię źle lub czego nie rozumiem Emotikon: Szczęśliwy    

Odpowiedz
0 Lajków
verdiblanco
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
09-12-2020
Wiadomość 1 z 3 (2 030 wyświetleń)

Re.: Kontrakty terminowe

[ Edytowane ]

Dostępne do inwestowania to gotówka i należności ze sprzedaży np. akcji. Jeszcze nie są rozliczone. Na giełdzie transakcje akcjami rozliczają się 2 dni robocze d+2, a kontrakty w tym samym dniu. 

Żeby otworzyć pozycję w kontrakcie musisz mieć już rozliczone należności - czyli gotówkę. Kieruj się pozycją kwota do wypłaty.

DarekN
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
159
63
30-10-2015
Wiadomość 2 z 3 (2 025 wyświetleń)

Re.: Kontrakty terminowe

Super, dziękuję za wyjaśnienie 

Odpowiedz
0 Lajków
verdiblanco
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
09-12-2020
Wiadomość 3 z 3 (2 020 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Bankowość internetowa dla osób małoletnich 6-13 lat

Dzień dobry, kiedy wprowadzicie funkcjonalność dostępu do aplikacji ing dla posiadaczy kart Mastercard dla dzieci poniżej 13 rok życia ?

24-04-2024
Moje ING wymaga ustawienia aplikacji jako domyślną do płatności zbliżeniowych

Jak w temacie.
Zapytałbym dlaczego, ale zaczniecie pisać jak bardzo jesteśmy dla was najważniejsi i jak bardzo to dla naszego bezpieczeństwa. Powiem tylko, że w aplikacjach PKO, Millenium i Google Pay ...

24-04-2024
Re: Pełnomocnictwo aktualizacja dokumentu tożsamości - zagranica

Pełnomocnictwo musi być sporządzone w formie pisemnej z podpisem mocodawcy potwierdzonym przez notariusza albo w formie aktu notarialnego. W przypadku, gdy dokument pełnomocnictwa sporządzony jest za

...

23-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy