Jak inwestować

Odpowiedz

Przeniesienie akcji i pieniędzy z rachunku maklerskiego w ING na rachunek w DM BOŚ

Dzień dobry,

 

chciałbym zamknąć konto maklerskie w ING i przetransferować wszystko na rachunek maklerski w BOSSIE. Złożyłem już wniosek rejestracyjny w BOSSIE i czekam na ich odpowiedź. Już teraz chciałbym wiedzieć, jak dokładnie dokonuje się transferu akcji i pieniędzy z rachunku maklerskiego w ING na rachunek maklerski w innym banku oraz ile to kosztuje (czy dobrze wyczytałem, że opłata wynosi aż 1 % przenoszonych środków?). Byłoby fajnie, gdyby odbywało się to w trybie online. Proszę o możliwie dokładną instrukcję.

Odpowiedz
0 Lajków
grzcyg
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
0
17-07-2019
Wiadomość 1 z 20 (25 047 wyświetleń)

Re.: Przeniesienie akcji i pieniędzy z rachunku maklerskiego w ING na rachunek w DM BOŚ

Tak, opłata wynosi tyle ile napisałeś. Dyspozycję możesz złożyć:
1. Zadzwoń na infolinię maklerską - 32 357 00 32 - preferujemy tę formę ze względu na wyliczenie opłaty za transfer.
2. Możesz napisać wiadomość przez skrzynkę w module Makler.
W dyspozycji musisz już znać numer rachunku maklerskiego w DM BOŚ.
DarekN
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
159
63
30-10-2015
Wiadomość 2 z 20 (24 939 wyświetleń)

Re.: Przeniesienie akcji i pieniędzy z rachunku maklerskiego w ING na rachunek w DM BOŚ

A czy w przypadku gdy przeniesienie jest spowodowane permanentnym brakiem dostępu do notowań spowodowane  tragicznym działaniem platformy maklerskiej banku ING też jest pobierana opłata 1%? Jest to skrajnie nie uczciwe podejście.

Persona
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
9
08-05-2020
Wiadomość 3 z 20 (21 470 wyświetleń)

Re.: Przeniesienie akcji i pieniędzy z rachunku maklerskiego w ING na rachunek w DM BOŚ

ING, jak wyglada ta oplata na tle konkurencji? Prosze o informacje czy to standardowa praktyka czy jedynie wasza regulacja. Dotad nie spotkalem sie z oplata, w dodatku tak wysoka, za przeniesienie konta i srodkow do innego DM.
Odpowiedz
0 Lajków
Mardek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
1
03-12-2020
Wiadomość 4 z 20 (21 444 wyświetleń)

Re.: Przeniesienie akcji i pieniędzy z rachunku maklerskiego w ING na rachunek w DM BOŚ

Opłata za przeniesienie akcji do innej firmy inwestycyjnej to normalna praktyka na rynku. Inne domy maklerskie mają tę opłatę w podobnej wysokości. 

Odpowiedz
0 Lajków
DarekN
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
159
63
30-10-2015
Wiadomość 5 z 20 (21 426 wyświetleń)

Re.: Przeniesienie akcji i pieniędzy z rachunku maklerskiego w ING na rachunek w DM BOŚ

W październiku przenosiłem z mBanku. To jest 1%.

Najtaniej wyjdzie zamknąć pozycje i wytransferować pieniądze. 

Jak tylko umożliwią realizację to wprowadzam w czyn.

Istnieje ryzyko straty, ale nie większej jak przy utracie dostępu do papierów.

 

drobniak
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
86
25
03-12-2020
Wiadomość 6 z 20 (21 375 wyświetleń)

Re.: Przeniesienie akcji i pieniędzy z rachunku maklerskiego w ING na rachunek w DM BOŚ

[ Edytowane ]

Zależy jakiej wielkości posiada się środki na maklerskim. Zamknięcie pozycji (prowizja), przelanie pieniędzy do nowego DM i ponowny zakup tych instrumentów (prowizja) to jest naliczenie 2x opłat, które będą tym większe, im większą posiadasz pozycję gotówkową. Tak czy tak, wychodzi fatalnie. Pozostaje za to oczywiście podziękować naszemu ING... Oczekiwałbym przynajmniej zwolnienia mnie z prowizji za zamknięcie wszystkich pozycji, celem wyksięgowania środków i zmiany DM.

Odpowiedz
0 Lajków
Mardek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
1
03-12-2020
Wiadomość 7 z 20 (21 340 wyświetleń)

Re.: Przeniesienie akcji i pieniędzy z rachunku maklerskiego w ING na rachunek w DM BOŚ

I tak wychodzi taniej.

0,19% w ING i ewentualne 0,3% w mBanku daje 0,49%, czyli ponad połowę prowizji za przeniesienie zyskujesz. 

Przenosząc środki nawet jeśli stracę te kilka tys. to i tak odzyskam na możliwości dostępu do papierów.

Tylko dzisiaj na te chwile więcej straciłem, a jeśli utrzyma się jeszcze kilka godzin to straty mogą być jeszcze większe.

Odpowiedz
0 Lajków
drobniak
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
86
25
03-12-2020
Wiadomość 8 z 20 (21 316 wyświetleń)

Re.: Przeniesienie akcji i pieniędzy z rachunku maklerskiego w ING na rachunek w DM BOŚ

Tylko krótkoterminowo dojdzie 19% podatku belki z zaksięgowania zysków. U mnie część spółek jest na długi termin, nie miałem zamiaru księgować ich już teraz. A brak dostępu do maklera najbardziej uderza w część portfela, którą mam w instrumentach pochodnych.

Odpowiedz
0 Lajków
Mardek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
1
03-12-2020
Wiadomość 9 z 20 (21 229 wyświetleń)

Re.: Przeniesienie akcji i pieniędzy z rachunku maklerskiego w ING na rachunek w DM BOŚ

Dokładnie za dzisiejsze straty jestescie to winni. Miejcie honor i zaproponujcie gratisowy transfer

Odpowiedz
0 Lajków
Apollo_440
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
3
30-11-2020
Wiadomość 10 z 20 (21 068 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy