Jak inwestować

Odpowiedz

Jak i w co inwestować na początku swojej przygody z inwestowaniem?

Cześć,

chciałbym dowiedzieć się, gdzie szukać informacji o obecnej sytuacji na rynku, co będzie dobrym instrumentem do inwestycji na sam początek?

Póki co mam przeznaczone 1000 zł do zainwestowania. Oczywiście mam świadomość że obecnie sytuacja na rynkach jest bardzo dynamiczna. Może wstrzymać się na razie z inwestycją?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Odpowiedz
0 Lajków
SeekAndDestroy
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
18-03-2020
Wiadomość 1 z 3 (3 208 wyświetleń)

Re.: Jak i w co inwestować na początku swojej przygody z inwestowaniem?

Dobrze, że chcesz zacząć od zdobycia rzetelnej wiedzy.

Na początek polecam obejrzeć kilka filmików Tomka Jaroszka https://www.ing.pl/indywidualni/inwestycje-i-oszczednosci/inwestycje-gieldowe

a potem poczytać www.ing.pl/wiem i www.edukacjagieldowa.pl

 

Możesz później też sięgnąć po bardziej zaawansowaną literaturę. Na pewno radzimy, abyś podchodził z dystansem do informacji z różnych forów internetowych itp.

 

Co do instrumentów finansowych to Ci nie doradzę. W ofercie ING znajdziesz fundusze inwestycyjne, konto maklerskie do inwestowania na giełdzie. Na giełdzie znajdziesz różne instrumenty: obligacje, ETF-y czy akcje.

Sam wskazujesz, że dzisiejsza sytuacja jest dynamiczna – dla początkującego inwestora może okazać się bardzo trudna. Na pewno warto zacząć od edukacji.

DarekN
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
159
63
30-10-2015
Wiadomość 2 z 3 (3 170 wyświetleń)

Re.: Jak i w co inwestować na początku swojej przygody z inwestowaniem?

[ Edytowane ]

Pooglądaj sobie kanały na youtubie, VETO, comparic, programy z udziałem trader21, long term Rokicki

Również obejrzył , przeczytaj propozycje od ING

Broń boże nie na lokaty i oszczędnościowe. Tylko kwota nie duża jako poduszka finansowa, bo co roku inflacja będzie paliła część twoich oszczędności a w funduszach bankowych, prowizje zjedzą ci spory zysk. Na depozytach bankowych sensowne i logiczne oferty są krótkookresowe i dla małych kwot

Proponuje konto ikze maklerskie, wpłaty można odliczyć od podatku, oraz dokonać analizy rynkowej i kupić konkretne akcje , najlepiej dywidendowe. Innym rozwiązaniem są ETF na zasadzie funduszy pasywnych.

Złoto i srebro materialne, ale w obecnej chwili za drogie, narazie bym się wstrzymał

Kryptowaluty jak bitcoin i eth le tylko jako mniejszcza część portfela inwestycyjnego

Teoretycznie można jeszcze obligacje, ale jeżeli chcesz zainwestować, a nie przechować i trzymać tylko wartość siły nabywczej, to nie polecam. Na obligacjach nie zarobisz, ale tylko zatzrymasz siłe nabywczą lub ograniczysz straty w wyniku inflacji

Jeżeli w połowie marca nie zainwestweś w akcje to przespałeś lokalny dołek
Jednakże stosując zasadę uśredniania ceny zakupiłem akcje na pierwszym dołku 28 lutego jak i na większym dołku w połowie marca, więc też nie trafiłem w idealny dołek, ale uśredniłem w dół, co jest dobrym podejściem. Tak samo staram się uśredniać sprzedaż w góre

Dywersyfikacja oraz uśrednianie to ważne jak dla mnie reguły, które pozwolą minimalizować w pewnym stopniu ryzyku, oraz nie czuć ryzyka niedosytu oraz rozczarowania w przypadku dużych wzrostów i spadków wyceny aktywa

tomi123q
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
1
10-04-2020
Wiadomość 3 z 3 (2 895 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy