Odpowiedz

"Błędne hasło i pin" - gdy wpisuję dobre.

Już drugi raz w ciągu miesiąca musiałam zmieniać PIN i hasło do swojego konta z tego samego powodu: nagle aplikacja mobilna i strona internetowa stwierdziły wspólnie, iż mój pin/hasło są błędne. Opcja pomyłki ODPADA: nagrałam nawet film z ekranu telefonu, na którym widać wyraźnie klawiaturę ekranową wraz z cyframi, w które naciskałam - były dokładnie takie same, jak mój dotychczasowy PIN logowania.

 

Odpada możliwość włamania na konto i zmienienia danych przez oszusta - przecież dostałabym sms'y z kodami do wpisania.

 

Co najśmieszniejsze: na ,,błędny" pin logowałam się 10 minut przed zajściem i jeszcze był według systemu dobry!

 

Nie mam ochoty zmieniać co tydzień danych dostępowych. Ktoś miał taką sytuację? Co można z tym zrobić?

Chomik83
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
16-05-2020
Wiadomość 1 z 2 (20 477 wyświetleń)

Re: "Błędne hasło i pin" - gdy wpisuję dobre.

@Chomik83 Jeśli ostatnio aktualizowałaś aplikację, to podczas aktualizacji aplikacji musiało nastąpić chwilowe zerwanie połączenie z internetem, przez to dane logowania zapisały się błędnie i aplikacja wyświetla taki komunikat. Aplikacja sama z siebie nie powinna "zapominać" danych do logowania. Jeśli sytuacja się powtórzy, to wyślij nam wiadomość w Moim ING z opisem błędu. Oczywiście nie wysyłaj filmiku, na którym widać jaki prowadzasz kod PIN, bo tylko Ty powinnaś go znać ze względów bezpieczeństwa. Kod PIN do aplikacji możesz zmieniać na nowy lub nawet na ten sam i aplikacja go zaakceptuje Emotikon: Szczęśliwy

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 2 z 2 (20 348 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy