Bankowość internetowa

Odpowiedz

błąd "Nie udało się pobrać danych" dla wniosów o kartę przedpłaconą dla dziecka i 500+

[ Edytowane ]

W dniu dzisiejszym składałem wnioski o kartę przedpłaconą dla dziecka oraz o 500+ z aplikacji mobilnej i przez bankowość internetową z przeglądarki. W obu przypadkach po potwierdzeniu kodu SMS uzyskiwałem błąd "Nie udało się pobrać danych". Dwa różne wnioski - ten sam błąd. Przypadek? Nie sądzę...

Czy jest jakaś ogólna awaria? Kiedy zostanie przywrócona możliwość składania w/w wniosków?

(nie posiadam żadnych blokerów typu uBlock/Adblock, proxy, vpn na telefonie ani na kompie)

Odpowiedz
0 Lajków
FK7
FK7
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
17-04-2023
Wiadomość 1 z 2 (3 135 wyświetleń)

Re: błąd "Nie udało się pobrać danych" dla wniosów o kartę przedpłaconą dla dziecka i 500+

Jeśli pojawił się u Ciebie taki błąd, spróbuj proszę wypełnić wniosek z poziomu innej przeglądarki internetowej lub w obecnej wyczyść pliki cookie. 
Gdyby to nie pomogło, skontaktuj się proszę z nami na czacie w Moim ING lub telefonicznie: 32 357 00 69. Wtedy na podstawie danych, jeśli będzie taka konieczność, specjaliści będą mogli przekazać zgłoszenie do działu technicznego.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (3 066 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy