Odpowiedz

Ubezpieczenie auta od PZU

Witam!

 

Nie wiem czy wybrałem dobrą sekcję forum, ale do żadnej innej nie mogłem dopasować mojego tematu. Od 1 kwietnia rozstaliście się ze swoim partnerem ubezpieczeniowym Liberty, który został wchłonięty przez AXA. Od wczoraj jak widzę proponujecie w zamian ubezpieczenie w PZU. Pomijam fakt, że jako klient Waszego banku miałem przy zawieraniu umowy z Liberty zniżkę 10%, gdzie teraz nie proponujecie wraz z PZU żadnej. Co to więc za partner? Emotikon: Mrugający

Natomiast do napisania tego postu skłoniła mnie inna kwestia. Akurat szukam nowej oferty na ubezpieczenie samochodu, więc skorzystałem z opcji Kup ubezpieczenie i zacząłem wypełniać formularz PZU do momentu, gdy dotarłem do opcji (zaraz po pytaniach o nasz PESEL i nr telefonu), która wprawiła mnie w osłupienie, a jest obowiązkowa do zaznaczenia: Zgadzam się na przetwarzanie danych w przypadku niezawarcia umowy lub po jej rozwiązaniu. Tu następuje link Pokaż treść oświadczenia, który kryje treść: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez PZU SA z siedzibą przy al. Jana Pawła II 24, 00-133 Warszawa, w przypadku, gdy umowa ubezpieczenia nie zostanie zawarta lub zostanie rozwiązana.

Gdy umowa ubezpieczenia nie zostanie zawarta??? Serio??? Nie dość, że po wypełnieniu tego formularza i tak nie dowiem się jakie ubezpieczenie PZU mi proponuje, choćby w przybliżeniu (dopiero kontakt z agentem) to jeszcze moje dane osobowe, w tym numer telefonu trafia do ich bazy i muszę liczyć się z "molestowaniem" z ich strony? Takiego partnera firmuje od teraz ING Bank Śląski? To ja podziękuję. Nie skorzystam, a szkoda, bo jak wspomniałem dzięki Wam korzystałem przez wiele lat z ubezpieczenia na auto od Liberty.

 

Pozdrawiam!

 

Odpowiedz
0 Lajków
Manius71
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
04-04-2017
Wiadomość 1 z 5 (5 918 wyświetleń)

Re.: Ubezpieczenie auta od PZU

@Manius71 Zbieranie  zgody marketingowej w mojePZU podyktowane jest wyłącznie procesowi kontaktu przez konsultantów telefonicznych z użytkownikami, którzy obliczali składkę i nie dokonali zakupu polisy (porzucili wniosek).

Proces ten jest standardowy dla mojePZU i potrzebny jest wyłącznie do sfinalizowania danej polisy, PZU nie wykorzystuje danych klienta do sprzedaży innych produktów w innym czasie.

 

Odnosząc się do drugiej części, to w przypadku, kiedy klient podaje wymagane dane, następuje prezentacja oferty z poziomu portalu MojePZU (wraz z cenami) i PZU nie odsyła użytkowników do agentów (jak napisane jest w reklamacji). Jedynie w przypadku kiedy po podaniu niezbędnych danych do obliczenia oferty okazuje się, że dany pojazd ma już np. aktywną polisę lub przygotowane jest wznowienie polisy, albo PESEL nie zgadza się z imieniem lub nazwiskiem wyświetlamy klientowi ekran gdzie podaje swój numer telefonu i odzwaniają do niego konsultanci CC w celu wyjaśnienia problemu i zaproponowania oferty.


*****
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
PatrykW
Były moderator
Były moderator icon
106
34
25-03-2016
Wiadomość 2 z 5 (5 887 wyświetleń)

Re.: Ubezpieczenie auta od PZU

@PatrykW Którzy obliczali składkę i nie dokonali zakupu polisy (porzucili wniosek)? Ano właśnie. Porzucam wniosek, bo mnie przedstawiona oferta nie zainteresowała albo nie jest konkurencyjna. I wówczas nie chciałbym, aby ktoś jeszcze dzwonił i zawracał głowę. Jeśli bym czegoś nie rozumiał to zawsze mogę poprosić Was o kontakt telefoniczny - na ogół agenci zawsze oddzwaniają. A tu mam niejako w pakiecie... zadzwonimy, nawet jak Ci nie pasuje to co zobaczyłeś. Emotikon: Mrugający A czy przy okazji nie będzie to wykorzystane w inny sposób? Nie ma tam takiego zapewnienia.

Co do drugiej części... zwracam honor. Może faktycznie zobaczyłbym propozycje cenowe, ale to co wyżej mnie zahamowało. Może na stronie innego ubezpieczyciela tak było - zbyt wiele ich przejrzałem w tych dniach. Emotikon: Mrugający Aczkolwiek zainteresowało mnie jedno... jeśli mam aktywną polisę w innej firmie to zobaczę te ceny czy nie? Rozumiem na ten moment, że dotyczy to tylko polis w PZU?
Odpowiedz
0 Lajków
Manius71
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
04-04-2017
Wiadomość 3 z 5 (5 875 wyświetleń)

Re.: Ubezpieczenie auta od PZU

@Manius71 Proces jest standradowo ustawiony tak, że dzwonimy do klientów z porzuconych kwotacji. Jeżeli klient nie jest zainteresowany ofertą to konsultanci nie są nachalni i przyjmują do wiadomości.
Jednocześnie klient może zawsze żadać usunięcia danych z bazy.

 


*****
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
PatrykW
Były moderator
Były moderator icon
106
34
25-03-2016
Wiadomość 4 z 5 (5 861 wyświetleń)

Re.: Ubezpieczenie auta od PZU

@PatrykW Być może jest tak jak mówisz w przypadku konsultantów PZU, ale to mnie nie przekonuje, aby osobiście tego doświadczyć. Może za dużo miałem przypadków lub moi znajomi, gdzie brak nachalności pozostał jedynie w kwestii pobożnych życzeń. Na szczęście jest konkurencja, która nie stosuje takich praktyk i można sobie wyliczyć kwotę ubezpieczenia bez takich "udogodnień". Nie mniej dziękuję za odpowiedzi i zaangażowanie w wątek. Emotikon: Szczęśliwy
Odpowiedz
0 Lajków
Manius71
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
04-04-2017
Wiadomość 5 z 5 (5 795 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy