Odpowiedz

Problem z allegro

Witam

Wczoraj chciałem dokonać zakupów na allegro korzystając z rat 0%. Wszystko fajnie sprawnie przebiegało, pożyczkodawca od PayU, w tym przypadku był to mbank, rozpatrzył mój wniosek pozytywnie i tu się zaczynają schody. Aby potwierdzić wniosek trzeba wykonać przelew weryfikacyjny na kwotę 1 zł, niestety nie ma mozliwosci wykonania takiego przelewu z ING. Odpowiedź od ING „ze względów bezpieczeństwa, przelew weryfikacyjny nie jest w naszym banku dostępny do odwołania”

Z tego co sprawdzałem w wiadomościach od banku, nigdy nie było żadnej informacji na ten temat. W okresie świątecznym zostałem pozbawiony możliwości zakupu wymarzonych prezentów dla swoich dzieci. Gdyby taka informacja się pojawiła mógł bym się odpowiednio przygotować, co roku robie zakupy w taki sposob w okresie świątecznym nigdy nie było z tym problemów. Teraz najprościej rzecz ujmując czuje się pokrzywdzony. Chyba nie pozostaje mi nic innego tylko zmienić bank, jakoś inne banki nie mają z tym problemów, grubo się zawiodłem na ING.

 

Miał ktoś podobne przygody z ING?

 

Odpowiedz
0 Lajków
dzizek
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
10-12-2016
Wiadomość 1 z 3 (14 441 wyświetleń)

Re.: Problem z allegro

[ Edytowane ]

Przykro nam, że nie mogłeś sfinalizować transakcji. Faktycznie opcja przelewu weryfikacyjnego jest niedostępna. Mamy na uwadze względy bezpieczeństwa naszych klientów. Przepraszamy za niedogodności.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 3 (14 391 wyświetleń)

Re.: Problem z allegro

Szanowna obsługo banku ING.


Jakie to względy bezpieczeństwa macie na uwadze, których nie mają inne polskie banki obsługujące weryfikację użytkownika PayU?
Jeśli inne banki narażają bezpieczeństwo klientów to proszę podać szczegółowe informacje a zgłoszę inne banki do odpowiedniego urzędu.
Proszę o szczegółowe wyjaśnienie a nie lakoniczną zbywającą odpowiedź.

Na pewno nie jest to kwestia zabezpieczenia samego przelewu do PayU. Wysłanie przelewu wymaga podania kodu SMSowego z banku, więc jest tak samo zabezpieczony jak inne przlewy z banku ING. Użytkownicy Allegro/PayU a jednocześnie klienci banku ING, którzy się na to decydują chcą to zrobić by przekazać swoje dane do PayU. Robią to celowo. W czym więc jest problem? Czyżby w pośredniku płatności ekspresowych BlueMedia? Użytkownicy chcą z tego korzystać bo chcą ekspresowo potwierdzić swoją tożsamość i zawrzeć umowę o pożyczkę.

Gdy nie wiadomo o co chodzi to najczęściej chodzi o pieniądze. Czy tak jest i tym razem?
Raty PayU to możliwość zakupu produktów z RRSO 0%.
Rozumiem, że te promocyjne raty Allegro są konkurencją dla rat ING, w których RRSO wynosi zawsze ponad 10% a czasem nawet 20%.

Problem w tym, że blokada wsparcia dla rat PayU może być powodem porzucenia banku ING i przejścia do konkurencji.

Odpowiedz
0 Lajków
Klient-Michał
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
24-05-2017
Wiadomość 3 z 3 (13 702 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Wplatomat zatrzymał pieniądze bez księgowania na koncie

Dziękujemy za informację. Przepraszamy za kłopot i  mamy nadzieję, że specjaliści szybko zakończą Twoje zgłoszenie. Tutaj niestety nie mamy wglądu w dane w systemie bankowym.

23-02-2024
Re: Zapytania kredytowe

Już tyle razy zgłaszałem i nic załączyłem wyroki sądów, pisma z innych banków które usunęły wpisy i nic . Wy robicie problem, a może w łapę chcecie żeby to pokasowac ?

23-02-2024
Re: Re.: Problem z logowaniem (menedżer haseł)

a jakim cudem AutoTypeSplitter odpaliłeś na Linux'ie ? Przeciez wtyczki z KeePass nie działaja w XC no chyba ze uzywasz natywnego KeePass z Mono ???

23-02-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy