Odpowiedz

Problem z allegro

Witam

Wczoraj chciałem dokonać zakupów na allegro korzystając z rat 0%. Wszystko fajnie sprawnie przebiegało, pożyczkodawca od PayU, w tym przypadku był to mbank, rozpatrzył mój wniosek pozytywnie i tu się zaczynają schody. Aby potwierdzić wniosek trzeba wykonać przelew weryfikacyjny na kwotę 1 zł, niestety nie ma mozliwosci wykonania takiego przelewu z ING. Odpowiedź od ING „ze względów bezpieczeństwa, przelew weryfikacyjny nie jest w naszym banku dostępny do odwołania”

Z tego co sprawdzałem w wiadomościach od banku, nigdy nie było żadnej informacji na ten temat. W okresie świątecznym zostałem pozbawiony możliwości zakupu wymarzonych prezentów dla swoich dzieci. Gdyby taka informacja się pojawiła mógł bym się odpowiednio przygotować, co roku robie zakupy w taki sposob w okresie świątecznym nigdy nie było z tym problemów. Teraz najprościej rzecz ujmując czuje się pokrzywdzony. Chyba nie pozostaje mi nic innego tylko zmienić bank, jakoś inne banki nie mają z tym problemów, grubo się zawiodłem na ING.

 

Miał ktoś podobne przygody z ING?

 

Odpowiedz
0 Lajków
dzizek
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
10-12-2016
Wiadomość 1 z 3 (14 487 wyświetleń)

Re.: Problem z allegro

[ Edytowane ]

Przykro nam, że nie mogłeś sfinalizować transakcji. Faktycznie opcja przelewu weryfikacyjnego jest niedostępna. Mamy na uwadze względy bezpieczeństwa naszych klientów. Przepraszamy za niedogodności.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 2 z 3 (14 437 wyświetleń)

Re.: Problem z allegro

Szanowna obsługo banku ING.


Jakie to względy bezpieczeństwa macie na uwadze, których nie mają inne polskie banki obsługujące weryfikację użytkownika PayU?
Jeśli inne banki narażają bezpieczeństwo klientów to proszę podać szczegółowe informacje a zgłoszę inne banki do odpowiedniego urzędu.
Proszę o szczegółowe wyjaśnienie a nie lakoniczną zbywającą odpowiedź.

Na pewno nie jest to kwestia zabezpieczenia samego przelewu do PayU. Wysłanie przelewu wymaga podania kodu SMSowego z banku, więc jest tak samo zabezpieczony jak inne przlewy z banku ING. Użytkownicy Allegro/PayU a jednocześnie klienci banku ING, którzy się na to decydują chcą to zrobić by przekazać swoje dane do PayU. Robią to celowo. W czym więc jest problem? Czyżby w pośredniku płatności ekspresowych BlueMedia? Użytkownicy chcą z tego korzystać bo chcą ekspresowo potwierdzić swoją tożsamość i zawrzeć umowę o pożyczkę.

Gdy nie wiadomo o co chodzi to najczęściej chodzi o pieniądze. Czy tak jest i tym razem?
Raty PayU to możliwość zakupu produktów z RRSO 0%.
Rozumiem, że te promocyjne raty Allegro są konkurencją dla rat ING, w których RRSO wynosi zawsze ponad 10% a czasem nawet 20%.

Problem w tym, że blokada wsparcia dla rat PayU może być powodem porzucenia banku ING i przejścia do konkurencji.

Odpowiedz
0 Lajków
Klient-Michał
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
24-05-2017
Wiadomość 3 z 3 (13 748 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy