Odpowiedz

Dostęp do Historii transkacji starszej niż 90 dni.

[ Edytowane ]

Dzień dobry, dlaczego dzieje się tak, że bank nie wymaga dodatkowej autoryzacji przy przeglądaniu historii transakcji starszej niż 90 dni wymaganej przez PSD? Żadnego potwierdzenia przez aplikacje, żadnego kodu autoryzacyjnego SMS. Można sobie swobodnie śmigać od początku założenia rachunku. Nie wiem czy to przez dodatkową analizę bezpieczeństwa czy weryfikacje behawioralną - ale niestety ta metoda nie działa, bynajmniej u mnie. Moja dziewczyna ma dostęp do mojego rachunku (zna login i hasło) i na spokojnie może takową historię sobie przeglądać. Emotikon: Mrugający Z tego co wiem, inne banki wymagają dodatkowej autoryzacji przy przeglądaniu historii rachunku.

 

dodatkowo pragnę zaznaczyć że jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło po wdrożeniu PSD logować się z dodatkowym uwierzytelnieniem, czyli: 

Login, hasło maskowane (5 wybranych znaków) + kod SMS

 

Może ktoś mi wytłumaczyć, jak to działa?

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 1 z 3 (2 615 wyświetleń)

Re: Dostęp do Historii transkacji starszej niż 90 dni.

[ Edytowane ]

Zgodnie z przepisami dyrektywy PSD2 oraz ustawy o usługach płatniczych, dostęp do informacji o rachunku oraz jego historii poprzez bankowość internetową i aplikację mobilną, może w niektórych przypadkach wymagać silnego uwierzytelniania klienta (Strong Customer Authentication). Szczegółowe zasady dotyczące silnego uwierzytelniania klienta opisane są w unijnym rozporządzeniu RTS/SCA, które określa m. in. wyjątki od obowiązku jego stosowania. Te wymogi zaczęły obowiązywać od września 2019 roku i każdy bank we własnym zakresie wdrożył zasady i wyjątki stosowania silnego uwierzytelniania klienta.

 

Muszę dodać, że poza wspomnianym uwierzytelnieniem Twoją bankowość chronią login i hasło. Są to dane, których nie powinien znać nikt poza Tobą. Dzielenie się nimi jest niezgodne z regulaminem świadczenia usług bankowości internetowej- https://www.ing.pl/_fileserver/item/1114262

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
373
74
18-01-2021
Wiadomość 2 z 3 (2 540 wyświetleń)

Re: Dostęp do Historii transkacji starszej niż 90 dni.

Dziękuję za odpowiedź. Emotikon: Szczęśliwy
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 3 z 3 (2 533 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Sprawdzając dzisiaj informację w aplikacji mobilnej dotyczące mojego kredytu hipotecznego zostałem zaskoczony przedłużeniem okresu stałego oprocentowania (o ilość miesięcy z tzw. "wakacji kredytowych"

...

03-10-2023
Re: nadplata?

Dzięki nadpłatom kredytu hipotecznego zmniejszamy kwotę pożyczoną od banku, czyli kapitał, od którego naliczane są odsetki. 
Im niższa jest kwota pozostała do spłaty, tym mniejsze są odsetki – co powod

...

02-10-2023
Re: Opłata za zajecie egzekucyjne

Witaj,

żeby to wyjaśnić, skontaktuj się z działem zajęć egzekucyjnych, bo tutaj nie mamy wglądu w Twoje konto. Możesz napisać na czacie, który w aplikacji znajdziesz w prawym, dolnym rogu. Specjaliści

...

02-10-2023
Najbardziej pomocni użytkownicy