Odpowiedz

Dane bankowe a oszust

Witam mam takie pytanie. Chciałem kupić przedmiot na olx i wpłaciłem 200zl na konto oszustce bo chciała mieć na koszty przesyłki.. tak powiedziała.. a resztę zapłacę przy odbiorze...
Wpłaciłem 200zl i kobieta miała usunąć ogłoszenie że jest już nie aktualne a ono było ciągle....
Teraz mam czy ten oszust może wykorzystać moje dane zawarte w przelewie? Tam jest numer konta imię nazwisko i adres, czy to w jakimś stopniu może być zagrożeniem dla mnie? Bardzo mnie to martwi... Już nie mówię o tych 200zl trudno byłem głupi i naiwny że tak postąpiłem... Bardziej martwią mnie te dane czy to może wykorzystać ten oszust?
Z góry dziękuję za odpowiedź . Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
Cruxor
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
27-02-2022
Wiadomość 1 z 4 (2 918 wyświetleń)

Re: Dane bankowe a oszust

@Cruxor, jeśli wykonałeś zwykły przelew z konta w naszym banku, to możesz to nam zgłosić na czacie lub infolinii (+48 32 357 00 69). Zarejestrujemy prośbę o zwrot przelewu do odbiorcy. To odbiorca zdecyduje o tym, czy zwróci Twój przelew, ale jeśli tego nie zrobi, to możesz się starać o udostępnienie danych tej osoby. Sprawę powinieneś zgłosić też na Policję. 
Jeśli chodzi o to, czy ta osoba może wykorzystać Twoje dane, to nie powinieneś się martwić. Samo imię i nazwisko oraz adres, a nawet numer Twojego konta nie są niczym, co powinno Cię martwić. Są to ogólne dane, które nie pozwalają na wykonanie operacji, czy uruchomienie usług. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 2 z 4 (2 858 wyświetleń)

Re: Dane bankowe a oszust

Dziękuję bardzo za szybka odpowiedź Emotikon: Mrugający wysłałem przelew zwykły ,expresowy ..dwa dni temu. Na policję nie chce iść, bo to troche dużo zachodu... W sumie nawet pisałem tej kobiecie że pójdę na policję że mam tam znajomego co takimi sprawami się zajmuje ... Moze ta prośba by rzeczywiście coś pomogła.. wszystko online mozna załatwić? Nie chcę dostać później listu droga pocztową żeby inni domownicy nie widzieli o chodzi bo mi głupio teraz się przyznać nawet... Dziękuję jeszcze raz uspokoiłem się z tymi danymi bo niewiem jak daleko się pomogą posunac oszusci...
Odpowiedz
0 Lajków
Cruxor
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
27-02-2022
Wiadomość 3 z 4 (2 847 wyświetleń)

Re: Dane bankowe a oszust

Jeżeli korzystasz z naszej bankowości internetowej i złożysz u nas reklamację, to analitycy swoją odpowiedź prześlą Ci również przez bankowość internetową. Wystarczy, że zaznaczysz to w trakcie składania reklamacji. Mimo wszystko zachęcam Cię też do zgłoszenia sprawy na policję. My ze swojej strony możemy jedynie poprosić odbiorcę przelewu za pośrednictwem jego banku o zwrot pieniędzy, ale nie możemy tego na nim wymusić. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 4 z 4 (2 758 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy