Bankowość internetowa

Odpowiedz

Bankowość elektroniczna w ING bez numeru telefonu

Witam

Od lutego prawdopodobnie nie będe posiadał numeru telefonu, ponieważ nie zamierzam rejestrować się w bazie danych wszystkich Polaków, która to baza najpewniej zaraz wypłynie i śledzenie nas będzie jeszcze prostrze.

Dlatego mam pytanie, czy nie posiadając numeru telefonu mam już zrezygnować z ING czy może coś mi państwo zaproponujecie? Może powinienem zrezygnować tylko z bankowości elektronicznej w ING?

Odpowiedz
0 Lajków
Żwirek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
25-01-2017
Wiadomość 1 z 8 (13 686 wyświetleń)

Re.: Bankowość elektroniczna w ING bez numeru telefonu

Też próbowałem w tej sprawie pociągnąć moderatorów za język w innym wątku, ale dość mętnie dał mi do zrozumienia że nie ma takiej opcji. Myślę że pieniążki na koncie możesz mieć, ale przelewu elektronicznego już nie zrobisz. Niestety, coraz mniej miejsca dla ludzi którzy dbają o swoja prywatność.
Odpowiedz
0 Lajków
alz
alz
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
81
56
24-11-2016
Wiadomość 2 z 8 (13 681 wyświetleń)

Re.: Bankowość elektroniczna w ING bez numeru telefonu

Chyba zbyt złożone pytanie, bo zero odpowiedzi. W takim razie zapytam o coś innego:

1. czy kod autoryzacyjny sms może zostać wysłany na numer telefoniczny Czeskiego operatora karty prepaid? a jeśli tak czy wiąże się to z jakimiś dodatkowymi opłatami?

2. czy jest możliwość doładować telefon usługą - natychmiastowe doładowanie telefonu komórkowego - jakiegokolwiek Czeskiego operatora?

Odpowiedz
0 Lajków
Żwirek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
25-01-2017
Wiadomość 3 z 8 (13 601 wyświetleń)

Re.: Bankowość elektroniczna w ING bez numeru telefonu

@Żwirek Kody autoryzacyjne wysyłamy równiez na zagraniczne numery telefonów. Nie jest to związane z żadnymi kosztami. Nasi klienci często korzystają z takie rozwiązania na przykład podczas pobytu za granicą. Drugim rozwiązaniem jest skorzystanie z serwisu telefonicznego Halo Śląski. Nie musisz posiadać numeru telefonu komórkowego, aby z niego skorzystac. Połączenie możesz wykonać również z telefonu stacjonarnego. W skrócie autoryzacja przez Halo Śląski polega na odsłuchaniu kodu autoryzacyjnego przez lektora, zamiast odczytywać go w wiadomości sms. Telefoniczny serwis Halo Śląski założysz w dowolnej placówce naszego banku.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 4 z 8 (13 567 wyświetleń)

Re.: Bankowość elektroniczna w ING bez numeru telefonu

Halo Śląski w niczym nie rozwiązuje mojego problemu, bo nadal wymaga telefonu zarejestrowanego na mnie, tyle że stacjonarnego. Mam wrażenie, że nie rozumiecie mojego problemu, stąd trudno jest wam cokolwiek doradzić. Dlatego pokrótce postaram się go przedstawić.

 

Są osoby takie jak ja, które nie zgadzają się z ustawą inwigilacyjną (bo głównie tym ona jest) i dlatego nie chcą rejestrować numeru telefonu na swoje nazwisko. Oczywiście przymusu nie ma, nikt nas do tego nie zmusza, mało tego, całkiem legalnie możemy używać numeru telefonu zarejestrowanego na inną osobę, albo używać numeru telefonu operatora zagranicznego, np Czeskiego, gdzie rejestracja nie jest wymagana.

 

Nie chcę kojarzyć swojego konta bankowego z inna osobą, więc rejestrowanie SIM na kogoś innego odpada.

Z kolei numery operatorów zagranicznych są trudne do doładowywań, bo muszą to być doładowania np. Czeskie, a nie Polskie. Gdybym mógł poprzez ING doładować zagraniczny numer telefonu, problem zostałby rozwiązany.

 

Dlatego szukam innego rozwiązania:

- fizyczny token? - czytałem w innym wątku że ING analizuje taki sposób autetykacji, ale na razie tego nie ma i nie wiadomo czy będzie.

- może jakaś karta wirtualna? nie znam się, nie mam wiedzy, ale czy jest możliwość używania takiej karty w internecie, nawet doładowywania jest w oddziale banku, bez posiadania numeru telefonu?

- a może jest możliwość abym nadal posiadał konto elektroniczne, ale bez numeru telefonu? wtedy mógłbym wykonywać tylko niektóre przelewy (zaufane?).

- inna możliwość? proszę mi coś zaproponować, w końcu po to jest to forum, gdybym wszystko wiedział to bym tutaj nie pisał.

Odpowiedz
0 Lajków
Żwirek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
25-01-2017
Wiadomość 5 z 8 (13 555 wyświetleń)

Re.: Bankowość elektroniczna w ING bez numeru telefonu

Tyle że doładowując telefon ze swojego konta bankowego przestajesz być w jakimś stopniu anonimowy .
Odpowiedz
0 Lajków
alz
alz
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
81
56
24-11-2016
Wiadomość 6 z 8 (13 549 wyświetleń)

Re.: Bankowość elektroniczna w ING bez numeru telefonu

Ale ja doładowuje tylko ten numer który i tak bankowi podałem. Do rozmów prywatnych mogę mieć drugi numer nie powiązany z bankiem, zarejestrowany na inną osobę i doładowywać go w kosku.

Odpowiedz
0 Lajków
Żwirek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
25-01-2017
Wiadomość 7 z 8 (13 539 wyświetleń)

Re.: Bankowość elektroniczna w ING bez numeru telefonu

@Żwirek Do korzystania z Halo Śląski nie musisz podawać telefonu stacjonarnego. Mając numer klienta i PIN do Halo Śląski dzwonisz z dowolnego numeru na nasz numer 32 205 44 43 i odsłuchujesz kod autoryzacyjny.

Doładowanie mamy dostępne dla polskich operatorów komórkowych.

- token mamy dla kont korporacyjnych. Przekazałam Twoją propozycję dla kont indywidualnych,

- mamy kartę wirtualną, ale do jej zamówienia potrzebujesz kodu autoryzacyjnego. Kartę będziesz mógł „doładowywać” przez usługę internetową (mogą być wymagane również kody autoryzacyjne),

- nasz algorytm sam wybiera, przy jakiej transakcji będzie potrzebny kod. Jeżeli nie chcesz mieć telefonu do autoryzacji, to możesz korzystać z Halo Śląski,

- obecnie nie mamy innej możliwości autoryzacji dla kont osobistych.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 8 z 8 (13 435 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy