Odpowiedz

Możliwość ukrycia kont

Dzień dobry.

 

Czy jest możliwa taka konfiguracja aplikacji mobilnej, że jest w niej widoczne jedno konto? Albo wręcz jedna karta. Czyli np. ustawiam dostęp w aplikacji mobilnej wyłącznie do karty wirtualnej. Takie coś myślę bardzo dobrze zabezpieczałoby klientów przed różnymi włamaniami i oszustwami. Na tym koncie można trzymać powiedzmy maks 1000 zł i nawet jeśli ktoś się włamie, to nie wypłaci więcej.

 

Przed chwilą czytałem wątek w którym ludzie skarżyli się na to, że zostali wyczyszczeni z oszczędności z powodu oszustwa na OLX i wypłaty blikiem. Mimo, że nigdy z blika nie korzystali. Nie wiem czy załączona ochrona behawioralna coś tutaj pomaga. Wydaje mi się, że również nie chroni, ponieważ nie obejmuje ona transakcji zaakceptowanych przez właściciela konta (nawet jeśli w tym przypadku to oszust udaje właściciela). Możliwość ustawienia w aplikacji dostępu do jednej, przedpłaconej karty kolosalnie w mojej ocenie podniosłoby kwestię bezpieczeństwa.

Odpowiedz
0 Lajków
Szkot
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
87
26
21-01-2016
Wiadomość 1 z 2 (6 495 wyświetleń)

Re: Możliwość ukrycia kont

Możesz ukryć podgląd do danych kont w Moim ING. Taką opcję znajdziesz w Moim ING po wybraniu Ustawienia -> Widok. Ukrycie produktu powoduje brak dostępu do historii, salda, realizacji transakcji. W tym samym miejscu możesz też potem przywrócić widok takiego konta w Moim ING. 

Dzięki weryfikacji behawioralnej możemy dodatkowo zabezpieczyć finanse, w przypadku gdy oszust przechwyci lub wyłudzi od Ciebie Twój login, hasło lub PIN. Możemy zablokować jego działania na Twoim koncie. Weryfikacja behawioralna nie dotyczy sytuacji, gdy udostępnisz oszustowi kod BLIK lub kiedy sam robisz przelewy na wskazane przez oszusta konta. Więcej informacji o weryfikacji behawioralnej znajdziesz tutaj: https://www.ing.pl/indywidualni/aplikacja-mobilna/bezpieczenstwo-aplikacji-mobilnej/weryfikacja-beh...





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
773
171
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (6 455 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wpłatomat Planet Cash pobrał gotówkę ale nie zaksięgował.

Witam, 12 kwietnia 2024 wpłaciłem 5tyś do wpłatomatu Planet Casch w Rybniku po chwili wydał kartę i pojawił się komunikat awaria bankomat zablokowany, zgłosiłem na infolinię nr.zgłoszenia;109447/04202

...

20-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy