Aplikacja mobilna

Odpowiedz

Aplikacja ING a Cloner app bezpieczeństwo

Witam,

ponieważ aplikacja nie obsługuje jednocześnie konta osobistego i firmowego dla spółki cywilnej mam pytania. Czy jeśli zainstalujemy aplikację na smartfonie i ją aktywujemy dla konta osobistego a później zainstalujemy ją jeszcze raz przy pomocy oprogramowania klonującego np. Cloner app i kopię przypiszemy do konta firmowego i zakładając, że będzie działać to czy wówczas będą zachowane standardy bezpieczeństwa? 

 

Czy planowane jest w niedalekiej przyszłości umożliwienie obsługi jednym loginem i jedną aplikacją konta osobistego i spółki cywilnej? Trochę mnie to zaskoczyło, że ING nie oferuje tego, gdyż w innych bankach jest to normą (np. Ne.t czy mB..k). 

Odpowiedz
0 Lajków
kg1
kg1
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
16-01-2020
Wiadomość 1 z 4 (4 402 wyświetleń)

Re: Aplikacja ING a Cloner app bezpieczeństwo

Nie rekomendujemy tego ze względów bezpieczeństwa. Dodatkowo, nie możemy obiecać, że aplikacja będzie wtedy działać. Zawsze zalecamy aby aplikację pobierać z zaufanego źródła - np. Sklep Google Play w przypadku systemu Android. 
Przyjęłam Twoją sugestię i przekazałam do zespołu zajmującego się aplikacją. 


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
425
93
12-04-2017
Wiadomość 2 z 4 (4 335 wyświetleń)

Re: Aplikacja ING a Cloner app bezpieczeństwo

Oczywiście miałem na myśli aplikacje pochodzące z google play. Jest co najmniej kilka aplikacji do klonowania i z opinii innych użytkowników wiem, że wiele działa poprawnie. Można zainstalować dwie aplikacje na jednym telefonie i zalogować jako dwóch użytkowników np. Facebook osobisty i Facebook_1 firmowy. Zastanawiam się tylko nad bezpieczeństwem takiego rozwiązania bo jednak aplikacja bankowa to nie portal społecznościowy. Stąd pytanie.

Odpowiedz
0 Lajków
kg1
kg1
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
16-01-2020
Wiadomość 3 z 4 (4 309 wyświetleń)

Re: Aplikacja ING a Cloner app bezpieczeństwo

Rozumiem, co masz na myśli i wierzę, że ułatwiłoby Ci to codzienne bankowanie.
Jak wspominaliśmy powyżej- nie rekomendujemy takiego rozwiązania.
Podczas klonowania aplikacji nie wiesz, gdzie i jakie Twoje dane są wysyłane.
Na telefonie powinieneś mieć zainstalowaną naszą oryginalną wersję aplikacji pochodzącą z zaufanego źródła.
Nie zalecamy ingerencji żadnych innych aplikacji.

 

*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
Odpowiedz
0 Lajków
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 4 z 4 (4 259 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Witaj,
w najbliższym czasie nie planujemy wdrażać kodów QR. Przekazałam Twoją sugestię do właściwego zespołu.

 

Udostępniliśmy jednak opcję "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", która pozwoli Ci szyb

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy