Sposoby na oszczędzanie

Odpowiedz

Sugestia - dzielenie oszczędności na kategorie

Witam serdecznie,
W ostatnim czasie naszło mi kilka celów oszczędnościowych, jednak tradycyjna metoda ustawienia celu nie jest dla mnie wystarczająco wygodna i elastyczna.
Dlatego pomyślałem że można by wprowadzić dzielenie oszczędności na konkretne kategorie jednak bez ograniczeń czasowych itd. Po prostu ustawiłbym cel "komunia siostrzeńca" i jakąś kwotę i powiedzmy mam już tę kwotę odłożoną jednak jeszcze nie potrzebuję tych pieniędzy wypłacać lub kupować czegoś.
Do tego można by dać drugi cel np. "Na lodówkę" na którą mam pieniądze ale zamierzam ją kupić dopiero za miesiąc.
W takim przypadku miałbym konto oszczędnościowe podzielone na trzy kategorie:
-komunia siostrzeńca
-lodówka
-reszta (po prostu oszczędności z którymi nie wiemy co chcemy zrobić) Emotikon: Mrugający
Rusek_
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
1
09-04-2017
Wiadomość 1 z 3 (22 135 wyświetleń)

Re.: Sugestia - dzielenie oszczędności na kategorie

Dziękujemy za opinię. W ramach obecnej oferty możemy zaproponować takie rozwiązanie jak zakończenie celu wcześniej. Wtedy np. ustawisz cel na okres 2 lat do przodu, ale zamykasz go wcześniej z powodu potrzeby skorzystania z tych pieniędzy.



-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
800
173
04-09-2015
Wiadomość 2 z 3 (22 104 wyświetleń)

Re.: Sugestia - dzielenie oszczędności na kategorie

Za to właśnie uwielbiam ING, mam 10 kont oszczędnościowych Emotikon: Mrugający i każde ma inne przeznaczenie np. ubezpieczenia, prezenty, fundusz awaryjny, naprawdę jest to wygodne pozdrawiam

Sabina
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
19
9
10-02-2018
Wiadomość 3 z 3 (18 376 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Kredyt hipoteczny

Cześć,
Piszę z ciekawym tematem, bo mamy "przejścia" w ING... Staramy się z żoną o kredyt hipoteczny, chcieliśmy kredyt na 730k na mieszkanie (wkład 25%), kwota kredytu miała być przeznaczona na zakup

...

17-04-2025
Re.: Przewidywany czas analizy i decyzji

Każdy wniosek rozpatrujemy indywidualnie. Rozumiemy, że zależy Ci na czasie. Jeśli jednak masz szczegółowe pytania dotyczące Twojego wniosku, skontaktuj się z doradcą, który go przyjmował.

17-04-2025
Re: Fundusz Wsparcia Kredytobiorców - dochód z działalności

Szczegóły dotyczące dochodu, jaki należy uwzględnić składając wniosek o wsparcie określa Ustawa o Pomocy Społecznej.
Nie świadczymy usług w zakresie interpretacji zapisów Ustawy.
W przypadku wątpliwości

...

17-04-2025
Najbardziej pomocni użytkownicy