Sposoby na oszczędzanie

Odpowiedz

Sugestia - dzielenie oszczędności na kategorie

Witam serdecznie,
W ostatnim czasie naszło mi kilka celów oszczędnościowych, jednak tradycyjna metoda ustawienia celu nie jest dla mnie wystarczająco wygodna i elastyczna.
Dlatego pomyślałem że można by wprowadzić dzielenie oszczędności na konkretne kategorie jednak bez ograniczeń czasowych itd. Po prostu ustawiłbym cel "komunia siostrzeńca" i jakąś kwotę i powiedzmy mam już tę kwotę odłożoną jednak jeszcze nie potrzebuję tych pieniędzy wypłacać lub kupować czegoś.
Do tego można by dać drugi cel np. "Na lodówkę" na którą mam pieniądze ale zamierzam ją kupić dopiero za miesiąc.
W takim przypadku miałbym konto oszczędnościowe podzielone na trzy kategorie:
-komunia siostrzeńca
-lodówka
-reszta (po prostu oszczędności z którymi nie wiemy co chcemy zrobić) Emotikon: Mrugający
Rusek_
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
1
09-04-2017
Wiadomość 1 z 3 (20 345 wyświetleń)

Re.: Sugestia - dzielenie oszczędności na kategorie

Dziękujemy za opinię. W ramach obecnej oferty możemy zaproponować takie rozwiązanie jak zakończenie celu wcześniej. Wtedy np. ustawisz cel na okres 2 lat do przodu, ale zamykasz go wcześniej z powodu potrzeby skorzystania z tych pieniędzy.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 2 z 3 (20 314 wyświetleń)

Re.: Sugestia - dzielenie oszczędności na kategorie

Za to właśnie uwielbiam ING, mam 10 kont oszczędnościowych Emotikon: Mrugający i każde ma inne przeznaczenie np. ubezpieczenia, prezenty, fundusz awaryjny, naprawdę jest to wygodne pozdrawiam

Sabina
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
10
10-02-2018
Wiadomość 3 z 3 (16 586 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024