Płatności

Odpowiedz

przewalutowanie płatności w euro

Zrobiłam zakup kartą kredytową ING w dniu 16.03. Kwota do zapłaty wynosiła 19 euro i wstępnie zablokowano kwotę odpowiadającą tej wartości. 18.03 kwotę rozliczono wg kursu 4,4201, a więc z dnia poprzedzającego rozliczenie. Róznica nie jest duża, ale mam wrażenie, że bank sam wybiera najkorzystniejszy dla siebie kurs dnia i wedlug niego rozlicza płatności w euro. I o dziwo, rozliczenie pojawiło się dopiero po kilku dniach, bo 18.03 wisiało jako nierozliczone. 

barbie
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
25-03-2016
Wiadomość 1 z 2 (5 482 wyświetleń)

Re.: przewalutowanie płatności w euro

Kiedy dokonujesz płatności kartą kredytową my dokonujemy przewalutowania na złote według kursu sprzedaży dewiz (informację znajdziesz na naszej stronie internetowej) obowiązującego na koniec dnia roboczego poprzedzającego dzień obciążenia rachunku karty.
Co ważne, kwota transakcji jest w pierwszej kolejności blokowana. My czekamy na rozliczenie z danego punktu handlowo-usługowego i dopiero potem operację rozliczamy na rachunku karty.

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
IwonaP
Były moderator
Były moderator icon
136
42
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (5 436 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy