Płatności

Odpowiedz

Zapytanie o przewalutowanie UAH

Dzień dobry, mam pytania odnoście płatności kartą debetową na Ukrainie:
1.Czy mając podpięte konto USD do karty uniknę podwójnego przewalutowania ?
2. Jaka jest prowizja za przewalutowanie i wypłatę w bankomacie w tym przypadku
Odpowiedz
0 Lajków
dob46
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
29-09-2021
Wiadomość 1 z 2 (2 655 wyświetleń)

Re: Zapytanie o przewalutowanie UAH

Niestety posiadanie karty wielowalutowej i konta walutowego w dolarach nie umożliwi płatności kartą w dolarach na Ukrainie.

Jeśli płatność jest dokonana w walucie innej niż posiadane konto walutowe, płatność rozliczana jest za pomocą konta w złotówkach. Transakcja zrealizowana za granicą przewalutowana zostanie po kursie VISA i zostanie do niej doliczona prowizja w wysokości 3%.

 

Przybliżony kurs przewalutowanie można sprawdzić za pomocą naszego kalkulatora na stronie pod linkiem: 

https://www.ing.pl/indywidualni/karty/karty-za-granica#kalkulator

 

Wypłata z bankomatu za granicą również zostanie przewalutowana po kursie Visa i zostanie doliczona do niej prowizja w wysokości 3% od kwoty transakcji. 

Istnieje jednak możliwość skorzystania z Pakietu wypłat, którego koszt to 15 złotych. Pakiet ważny jest przez okres 30 dni i zwalnia on klientów z prowizji za wypłatę środków za granica.

 

Podczas wypłaty środków z bankomatu, proszę zwrócić uwagę, na informację wyświetlane na urządzeniu.

Właściciel bankomatu może naliczać dodatkowe opłaty za skorzystanie z urządzenia. Koszty te nie są zależne od naszego banku.

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (2 604 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy