Płatności

Odpowiedz

Re.: Płatności kartami za granicą

Dzień dobry, aktualnie przebywam w Gruzji. Posiadam konto firmowe w PLN oraz USD MasterCard. Czy jeżeli będę chciał dokonać wypłaty z bankomatu to nastąpi to z konta USD! Z góry dziękuję za odpowiedź
Odpowiedz
0 Lajków
Antszw6969
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
26-12-2017
Wiadomość 21 z 54 (23 454 wyświetleń)

Re: Re.: Płatności kartami za granicą

Karta Mastercard jest połączona tylko z kontem w PLN. Nie możesz jej połączyć z kontem w USD. Jeśli wypłacisz tą kartą pieniądze z bankomatu, obciążymy Twoje konto w PLN. Dodam, że za wypłatę z bankomatu pobierzemy prowizję - 3% kwoty wypłaty. Transakcję przewalutujemy z lari na euro według kursu organizacji płatniczej Mastercard, a następnie z euro na złotówki według naszego kursu. 


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
425
93
12-04-2017
Wiadomość 22 z 54 (23 417 wyświetleń)

Re.: Płatności kartami za granicą

[ Edytowane ]

Mam takie pytanie.

Kolega w najbliższym czasie wybiera się do Taiwanu. Ma konto w ING i chciałem się dopytać jak będzie działać rozliczenie transakcji jesli kupi coś w Taiwańskich dolarach (TWD).

Czy jest sens żeby zakałdał sobie w ING konto walutowe np. w USD lub EUR i podczepiał do nich swoją kartę debetową?
Jak to jest z przewalutowaniem przez VISA. Czy jeśli kupi coś w Taiwańskich dolarach płacąc kartą debetową ING (z podczepionymi kontami walutowymi na których będzie wystarczająca ilość środków w USD i EUR na pokrycie tej transakcji) to VISA przewalutuje to na USD i bank automatycznie ściągnie to z jego konta walutowego w USD czy taka transakcja i tak zostanie przez ING spowrotem przewalutowana na PLN i pobrana ze zwykłego konta a nie walutowego?? Chodzi mi jak wygląda sytuacja konkretnie w przypadku tej waluty (TWD)? 

 

---
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
Michal_Br
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
17
6
15-03-2017
Wiadomość 23 z 54 (23 365 wyświetleń)

Re: Re.: Płatności kartami za granicą

Karta wielowalutowa (Visa Zbliżeniowa podpięta do kilku kont, w tym walutowych) miałaby sens, gdyby Twój kolega płacił w jednej z walut w których prowadzimy rachunki (EUR/USD/GBP). W tej sytuacji płatności wykonane w Tajwanie będą przewalutowane bezpośrednio przez organizację płatniczą na PLN i pobrane z konta złotówkowego. Za płatności zagraniczne pobierzemy w tym przypadku prowizję 3% od wysokości transakcji (zarówno w sklepach jak również podczas wypłaty gotówko z bankomatów). Proponuję też, żeby Twój kolega skontaktował się z Visą i dopytał jak wygląda kwestia płatności ich kartami w Tajwanie. Warto mieć 100% pewności Emotikon: Mrugający 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 24 z 54 (23 269 wyświetleń)

Re: Re.: Płatności kartami za granicą

Witam,

1)Przebywam w Norwegi czy płacąc karta zostanie zaliczona prowizja za przewalutowanie z PLN na EUR 3% oraz z EUR na NOK 3% czy tylko raz z PLN na NOK?

2)Czy wpłacając pieniądze z bankomatu place za przewalutowanie jak wyżej + 3% za wypłatę czy tylko 3 % za wypłatę?
Pozdrawiam!
Odpowiedz
0 Lajków
goorski
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
29-01-2018
Wiadomość 25 z 54 (22 498 wyświetleń)

Re: Re.: Płatności kartami za granicą

Jeśli przebywasz w Norwegii i tam chcesz dokonać płatności w walucie NOK, to transakcja rozliczy się na koncie złotówkowym i przewalutowanie nastąpi z NOK na PLN po kursie organizacji płatniczej. Koszt przewalutowania transakcji zagranicznych w walucie innej niż złotówki wynosi 3% kwoty transakcji. Jest on prezentowany, jako oddzielna opłata.

Wypłacając z bankomatu płacisz tylko prowizję 3 % za wypłatę. Aktualnie posiadamy w ofercie promocję do konta w PLN dzięki, której możesz wypłacać gotówkę z bankomatów za granicą bez prowizji - przez 30 dni za jedyne 15 zł.

 



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 26 z 54 (22 422 wyświetleń)

Re.: Płatności kartami za granicą

Dzień dobry, jaką kartą kredytową korzystniej zapłacic  w funtach brytyjskich visa czy mastercard? Drugie pytanie, jesli płacę w euro kartą kredytową mastercard, to  bank przewalutowuje po kursie banku czy mastercard? Jesli banku, to brany jest kurs sprzedaży z danego dnia, czy jest jakaś inna metoda?

Odpowiedz
0 Lajków
speteczki
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
25-04-2018
Wiadomość 27 z 54 (20 118 wyświetleń)

Re.: Płatności kartami za granicą

Zastanawiam się jeszcze nad jednym, czy jest jakas róznica przy płaceniu kredytową visa i mastercard jesli płatność jest  w euro?

Odpowiedz
0 Lajków
speteczki
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
25-04-2018
Wiadomość 28 z 54 (20 095 wyświetleń)

Re.: Płatności kartami za granicą

W przypadku realizacji płatności kartami kredytowymi w walucie GBP to będzie następowało podwójne przewalutowanie. Z GBP na Euro po kursie organizacji płatniczej z dnia księgowania oraz z Euro na PLN po kursie banku ( z dnia poprzedzającego dzień księgowania). Obie organizacje w tym przypadku działają podobnie - różnić może się kurs.

Przy płatności w euro pomijany jest etap pierwszego przewalutowania przez organizację płatniczą.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 29 z 54 (19 960 wyświetleń)

Re.: Płatności kartami za granicą

Proszę o potwierdzenie, czy dobrze rozmiem TOiP obowiązującą od 8 sierpnia 2018 w kwestii transakcji zagranicznych: czy posiadając kartę Debit MasterCard zbliżeniowa do konta Direct w PLN nie jest pobierana żadna prowizja za przewalutowanie transakcji bezgotówkowej dokonanej w walucie innej niż waluta rachunku, ale przy wypłatach z bankomatu jest pobierane 3% kwoty wypłaty, przy czym dla tej karty nie ma możliwości wykupienia pakietu wypłat gotówki za granicą? Wg jakiego kursu są przeliczane transakcje - Mastercard czy kursu banku? 

Odpowiedz
0 Lajków
karolina1
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
19-07-2018
Wiadomość 30 z 54 (15 188 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy