Płatności

Odpowiedz

Odrzucona transakcja - płatność telefonem (błąd autoryzacji)

[ Edytowane ]

Zdarzyło mi się to dziś drugi raz, poprzedni około miesiąca temu podczas płacenia za zakupy (poniżej 100 zł). Zawsze starczało tylko odblokowanie telefonu czytnikiem linii papilarnych, bo podkreślam, że kilkadziesiąt innych razy płatność przebiegała bezproblemowo. W tych 2 przypadkach kolejne próby nadal powodowały ten sam błąd. Dopiero połączenie się z internetem + otwarcie aplikacji ING rozwiązywało problem i transakcja się udała. Nie wiem, czy wystarczyło samo połączenie z internetem i czy dodatkowo potrzebne było otwarcie aplikacji, ale nie będę denerwował kasjerki i ludzi w kolejce przeprowadzając testy. Bardzo cenię sobie wygodę płatności telefonem i chciałbym, żeby te płatności były niezawodne, bez niespodziewanych incydentów.

Odpowiedz
0 Lajków
Taisho
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
31-10-2020
Wiadomość 1 z 2 (4 987 wyświetleń)

Re: Odrzucona transakcja - błąd autoryzacji podczas płatności telefonem

Standardowo połączenie z internetem czy logowanie do aplikacji nie jest potrzebne przy płatnościach telefonem, jednak co jakiś czas, ze względów bezpieczeństwa możemy Cię poprosić o zalogowanie się do aplikacji Moje ING mobile. Nie jest to błąd Emotikon: Szczęśliwy


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 2 z 2 (4 916 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy