Płatności

Odpowiedz

Mastercard w telefonie - autoryzacja niepoprawna. Brak możliwości płacenia.

Jakiś miesiąc temu żonie przestały działać płatności w telefonie za pomocą karty Mastercard w telefonie. Próbowałem różnych rzeczy, usunięcie karty i ponowne aktywowanie, odinstalowanie aplikacji i ponowne zainstalowanie , pomagało na jedną płatnośc i następna już nie przechodziła. Podczas próby płatności , nawet za 10 pln proszona jest o podanie Pinu a następnie jest "odmowa" pomimo podania prawidłowego pinu. Dość irytująca sytuacja ponieważ zarówno żona jak i ja nie posiadamy plastikowej karty. W paru sytuacjach ratowała się gotówką , w paru ja płatnością moją kartą w telefonie. Również w ing i również Mastrard. Probowaliśmy dowiedzieć się na infolini, żona dzwoniła ja pisałem w tym samy czasie na czacie. 

Żony zgłoszenie zostało przyjęte i Pan powiedział że w środę 13.10.2021 już problem będzie usunięty. Ja w tym samym czasie pisałem na czacie z konsultantem - dowiedziałem się że jest problem z płatnościami ale nie wiadomo kiedy zostaną usunięte. W środę żona spróbowała zapłacić kartą i się jej nie udało. Straciła cierpliwość i już uzywa karty w telefonie innego banku. Moja karta działała - do czasu, od soboty 16.10.2021 również i mnie to spotkało, próba zapłacenia za zakupy o wartości około 30pln i prósba o pin Podałem prawidłowy i płatność odrzucona "odmowa". W poniedziałek druga próba, sytuacja taka sama

Dzisiaj zadzwoniłem zgłosiłem problem po czym usłyszałem że są limity na koncie odgornie ustawione i nieznane po których nalezy dokonać płatnośc powyżej 100 pln, lub usunać kartę i ponownie zainstalować lub wyczyścić cache aplikacji. Zapytałem czy to jakiś nowy feature ponieważ z trzy lata używam karty i nigdy nie było problemów. Pan powiedziałem że nie. To jakaś porażka , teraz mam nagle dokonywać specjalnie płatności powyżej 100 pln aby karta mi działała i do tego nie wiem jakie te limity są ustawione ?  Zadzwoniłem jeszcze raz i już z innym konsultantem rozmawiałem i usłyszałem że problem jest znany i leży po stronie sprzedawców i nie wiadomo kiedy będzie rozwiązany. Zapytałem czy chodzi o wybrane terminale u sprzedawców , Pan potwierdził. Uwierzyłem ale po rozłączeniu przeanalizowałem sytuacje że nie może tak być, ponieważ w punktach w których żona nie mogła zaplacić ja płaciłem za nią kartą z telefonu. Również mi się cierpliwość kończy i dziwi mnie Państwa podejście. Od czterech konsultantów 4 rózne wersje usłyszałem. Nie jest to sytuacja komfortowa gdy przy kasie okazuje się że nie ma możliwości zapłacenia. Czy znany jest termin rozwiązania problemu ?

 

 

kockodo
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
1
17-09-2017
Wiadomość 1 z 3 (2 550 wyświetleń)

Re.: Mastercard w telefonie - autoryzacja niepoprawna. Brak możliwości płacenia.

Witam 

 

Ja od wczoraj mam taki sam problem też kombinowałem , ostatecznie płace plastykowa kartą ale czasem pojedyncze zakupy mogę płacić telefonem z tym ze jeżeli będzie większą suma nakazuje podanie PIN który wpisuje poprawnie i jest odmowa. Zaraz składam reklamacje na razie jest jakiś problem w banku i nie można się zalogować ani dodzwonić.

Odpowiedz
0 Lajków
kicia
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
22-10-2021
Wiadomość 2 z 3 (2 514 wyświetleń)

Re: Mastercard w telefonie - autoryzacja niepoprawna. Brak możliwości płacenia.

Zdajemy sobie sprawę, że brak możliwości korzystania z karty Mastercard w telefonie utrudnia codzienne płatności. 

Mamy zgłoszony błąd odnośnie odrzucania płatności kartą w terminalu pomimo poprawnego kodu PIN.
Obecnie współpracujemy z organizacją Mastercard oraz sprzedawcami, aby to naprawić.
Nie znamy jeszcze terminu usunięcia tej usterki - pracujemy nad tym. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 3 z 3 (2 465 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy