Płatności

Odpowiedz

Czy da się wykonać przelew walutowy z mojego konta w ING będąc w zagranicznym oddziale banku?

Witam,
Mam dość nietypowe pytanie.
Otóż jadę kupić samochód do Holandii. Sprzedający zażyczył sobie, abym udał się z nim do jego banku (nie jest to ING, jakiś holenderski bank) i wykonał tam przelew na jego konto.
Zastanawia mnie, czy taka operacja jest w ogóle możliwa? 
Płatność miałaby być w EUR z mojego konta walutowego ROR (mam również do niego kartę debetową, jeśli cokolwiek to zmienia).

Czyli analogicznie, gdyby taka sytuacja byłaby u nas to przychodzę z Holendrem do ING w Polsce i Holender chce wykonać przelew ze swojego konta w holenderskim banku, na moje konto w ING Emotikon: Szczęśliwy

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odpowiedz
0 Lajków
woycieh
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
17-07-2020
Wiadomość 1 z 4 (2 312 wyświetleń)

Re: Czy da się wykonać przelew walutowy z mojego konta w ING będąc w zagranicznym oddziale banku?

Ciężko mi powiedzieć, jak to wygląda w innych bankach, natomiast u nas - przelew możesz wykonać w naszym oddziale, tylko jeśli jesteś naszym klientem. Nie możemy zlecić przelewu z Twojego konta w innym banku 😕

Osoba trzecia, w naszym oddziale może jedynie wpłacić na Twoje konto gotówkę. Wymagamy wtedy okazania dokumentu tożsamości i podania pełnego numeru konta. Od osoby wpłacającej możemy pobrać dodatkową opłatę.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
562
122
19-03-2018
Wiadomość 2 z 4 (2 252 wyświetleń)

Re: Czy da się wykonać przelew walutowy z mojego konta w ING będąc w zagranicznym oddziale banku?

Dziękuję, tak też przypuszczałem... Pytanie przy okazji - czy istnieje jakiś sposób, aby będąc już w NL wykonać przelew natychmiastowy na holenderskie konto (niekoniecznie w ING, może są jakieś serwisy pośredniczące itp.)?
Wiem, że mogę wykonać przelew z mojego ROR w opcji 'pilne', ale z tego co czytałem, to wcale nie oznacza że wpłata jest natychmiast księgowana na koncie drugiej osoby, może to zająć nawet 1 dzień (zależy mi na tym, aby sprzedający miał pieniądze niezwłocznie u siebie).

Odpowiedz
0 Lajków
woycieh
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
17-07-2020
Wiadomość 3 z 4 (2 201 wyświetleń)

Re: Czy da się wykonać przelew walutowy z mojego konta w ING będąc w zagranicznym oddziale banku?

Jedyną opcją jaką, oferujemy w przypadku przelewów w obcej walucie, jest właśnie przelew pilny. Słusznie jednak zauważyłeś, że nie ma tu gwarancji, że pieniądze trafią do odbiorcy tego samego dnia. Jeżeli wyślesz przelew do godziny granicznej dla danej waluty, to jest pewne, że bank odbiorcy w tym samym dniu otrzyma ten przelew. Nie mamy jednak pewności, że zaksięguje go tego samego dnia (to zależy od ich zasad). Co więcej, takie przelewy są realizowane tylko w dni robocze. Nie wiemy, czy są jakieś serwisy internetowe, które pośredniczą w takich transakcjach i na jakich zasadach. W weekend i tak nie ma szans na to, aby przelew w obcej walucie do innego banku został zrealizowany. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 4 z 4 (2 190 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witam! Mam dziwny problem z aplikacją Moje ING. Od dzisiaj rana podczas próby włączenia aplikacji, zaczyna się ona szybko odświeżać a przy tym odtwarza się dźwięk jakiegoś powiadomienia i wibracja. (I...

17-04-2024
ubezpieczenie nieruchomości

10 każdego miesiąca ING pobiera mi składkę za ubezpieczenie nieruchomości. 17 kwietnia wypowiedziałem polisę aby zwiększyć wartość nieruchomości i podpisałem nową polisę. Dzień później pobrano mi pono...

17-04-2024
Zeskanuj i zapłać

Witam!

 

Kiedy można się spodziewać wdrożenia bardzo przydatnej funkcji Zeskanuj (QR) i zapłać?

17-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy