Płatności

Odpowiedz

Blokada przy płatności kartą.

Witam.
Wczoraj podczas próby płacenia zbliżeniowo, otrzymywałem odmowę. Ponownie wprowadziłem karte tym czas na pin i kwota przeszła. 
W domu zerknąłem sobie na historię i zauważyłem że kwoty które wykonałem mają dopisek "blokada". O co z tą blokadą chodzi??

Odpowiedz
0 Lajków
VirusTX
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
21-01-2018
Wiadomość 1 z 2 (46 508 wyświetleń)

Re: Blokada przy płatności kartą.

Blokadę przy płatnościach kartą nakładamy po to, aby już po wykonaniu transakcji Twoje saldo rachunku było obniżone o jej wartość. Po nałożeniu blokady czekamy na rozliczenie płatności przez punkt handlowo-usługowy w którym robiłeś zakupy. Gdy już je otrzymamy to blokady zdejmujemy i transakcje są księgowane na Twoim koncie, a pieniądze przesyłane np. do sklepu. W praktyce ilość dostępnych pieniędzy po tym jak wykonasz zakup i zostanie nałożona blokada, a momentem jej rozliczenia się nie zmienia. 

Blokady na płatności kartą w przypadku nie rozliczenia ich przez usługodawcę zdejmujemy po 11 dniach kalendarzowych. Może to się zdarzyć szybciej, jeżeli dostaniemy od niego informację np. o odrzuceniu transakcji. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
229
12-10-2015
Wiadomość 2 z 2 (46 400 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
[Aplikacja] Tryb ciemny

Witam, 

szukałem w wielu miejscach informacji na temat dodania trybu ciemnego w aplikacji mobilnej, jedyne co udało mi się znaleźć, to informacja, że prace trwają.

 

Czy jest może na chwilę obecną jakiś

...

11-03-2025
Re.: Składanie wniosków - wygaszanie oraz blokowanie ekranu

Dziękujemy za sugestię. Przekazałam Twój głos do odpowiedniej jednostki.

11-03-2025
Re.: Konto osobiste walutowe EUR - jak wykonać ekspresowy przelew na Niemieckie konto

Taki przelew trzeba zrobić z konta głównego w walucie w złotych czy też można z konta walutowego EUR? I taki przelew kiedy dojdzie do odbiorcy? Tego samego dnia czy następnego?

11-03-2025
Najbardziej pomocni użytkownicy