Płatności

Odpowiedz

Bezpieczeństwo płatności w ING

W związku z zaciągnięciem kredytu hipotecznego otworzyłem konto w ING i zamówiłem kartę VISA (podpinając ją pod usługę Apple Pay) z założeniem, że będzie to moje główne konto. 

 

Zawsze mnie dziwiło dlaczego płatności zbliżeniowe nawet do 100 zł nie mogą być zabezpieczone PIN-em...  Pierwotne założenie kart płatniczych zostało w tym przypadku dość mocno wypaczone, bo w razie zgubienia karty można się liczyć z kradzieżą. Wg mnie jest to poważny błąd. Stąd od dawana wyłączałem Pay Pass w kartach z mBanku. 

 

Stwierdziłem, że wyłącze Pay Pass również na nowej karcie ING. Ale okazuje się, że wyłączając Pay Pass na karcie traci się możliwość płacenia zbliżeniowego telefonem.

 

1. Nie sprawdzałem jeszcze, ale da się w jakiś sposób ustanowić autoryzację płacą kartą ING w usłudze Apple Pay do 100 zł ? Odcisk palca zadziała ? Odzwyczaiłem się płacić plastikiem, bo na ogół telefon mam zawsze przy ręce. 

2. Czy tel. wyłączony bądź w stanie czuwania jest możliwy do wykorzystania by płacić ? 

 

Chciałbym uniknąć by w razie zgubienia / kradzieży telefony ktoś wyczyścił mi konto - póki co rozwiązanie ING co najmniej mnie dziwi. 

Odpowiedz
0 Lajków
Rock2008
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
34
5
13-03-2021
Wiadomość 1 z 3 (2 203 wyświetleń)

Re.: Bezpieczeństwo płatności w ING

Sprawdziłem - da się na szczęście autoryzować transakcje odciskiem palca na iPhone. Więc karta zostaje w domu :-))

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Rock2008
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
34
5
13-03-2021
Wiadomość 2 z 3 (2 171 wyświetleń)

Re: Re.: Bezpieczeństwo płatności w ING

Potwierdzamy Emotikon: Szczęśliwy 

Żeby zapłacić w ten sposób, powinieneś dwukrotnie kliknąć przycisk Home, a następnie umieścić palec na Touch ID, żeby się uwierzytelnić. Później wystarczy zbliżyć telefon do terminala i gotowe Emotikon: Szczęśliwy 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 3 z 3 (2 113 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy