Odpowiedz

Wpłatomat zjadł pieniądze

Wczoraj tj 12.07.2020r. wpłatomat połknął moje pieniądze. Włożyłam odliczona sumę pieniędzy, wpłatomat liczył, mielił po czym wyświetlił się komunikat awaria modułu wplat. Przez chwilę nie działo się nic, po czym wypluło kartę. Brak żadnego potwierdzenia, brak pieniędzy do życia. Od razu zadzwoniłam na infolinię, przy czym nadmienie, że z bankomatu korzystały kolejne osoby. Czemu taki bankomat nie może być blokowany zdalnie. Jaka mam pewność że komuś nie wypluło tych pieniędzy, albo nagle po przeliczeniu wyjdzie inna kwota, bo i o takich sytuacjach czytam. Sprawa ma być rozwiązana do 31 lipca. To nie jest poważne. Na infolinii spędziłam ponad 40minut, nr reklamacji 009213/072020.
Odpowiedz
0 Lajków
Ossa
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
13-07-2020
Wiadomość 1 z 2 (1 368 wyświetleń)

Re: Wpłatomat zjadł pieniądze

Przesłałam Twoją wiadomość do działu reklamacji. Zajmujemy się takimi sprawami priorytetowo. 
Mam nadzieję, że szybko uda nam się wyjaśnić Twoją sprawę i otrzymasz odpowiedź na zgłoszenie. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (1 362 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy