Odpowiedz

UWAGA Od dnia 29.01.2016 ING wprowadza nowe opłaty za karty

Zgodnie z nową tabelą opłat i prowizji od dnia 29.01.2016 r. ING wprowadza nowe opłaty za karty debetowe. Wszycy co mają np: Konto z Lwem Direct za wypłatę z bankomatu innego niż ING i sieci Planet Cash bank za 2 wypłatę będzie pobierał 2,5zł niezależnie od wysokości wypłacanej kwoty.

 

Jeszcze gorzej jest dla tych co mają KONTO Student, Klasyczne tam opłata za wypłatę w bankomatach i kasach innych banków lub podmiotów w kraju opłata wynosi 3 % kwoty wypłaty min 5 zł. 

 

Dlatego uważajcie po nowym roku skąd będziecie wypłacać pieniądze bo może być niemiłe zaskoczenie.

Pozdrawiam 

Erni

Erni
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
7
16-11-2015
Wiadomość 1 z 11 (59 934 wyświetleń)

Re.: UWAGA Od dnia 29.01.2016 ING wprowadza nowe opłaty za karty

Jakie sa rozwiazania do wdrozenia w celu unikniecia oplaty 2,50?:
1. Likwidacja konta?
2. Zamiana z Direct na Komfort ? (+12 PLN)
3. Brak wyplat z karty?Emotikon: Mrugający
4. Przejscie na cashback?

Jakie jeszcze?
Odpowiedz
0 Lajków
Keicam
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
126
61
13-11-2015
Wiadomość 2 z 11 (59 886 wyświetleń)

Re.: UWAGA Od dnia 29.01.2016 ING wprowadza nowe opłaty za karty

W sumie to nie ma możliwości uniknięcia opłaty 2,5 PLN przy 2 wypłacie w miesiącu z innego bankomatu niż ING i sieci Planet Cash od dnia 29.01.2016 r. Nowa polityka opłat i prowizji Banku szczególnie będzie niemiła dla osób mieszkających w małych miastach, gdzie nie ma placówek ING i bankomatów ING.
Propozycja by była następująca dla poprawy wizerunku Banku w oczach klienta:
- Dla stałych klientów banku posiadających łącznie na kontach "Direct, Komfort, itp. w tym oszczędności na OKO" środki finansowe w wysokości min 10.000 PLN powinien być zachowany dalej przywilej wypłat ze wszystkich bankomatów bez opłat.
Odpowiedz
0 Lajków
Erni
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
7
16-11-2015
Wiadomość 3 z 11 (59 881 wyświetleń)

Re.: UWAGA Od dnia 29.01.2016 ING wprowadza nowe opłaty za karty

Dodatkowo dla Karty VISA wprowadzona jest prowizja 3% za transakcje bezgotówkowe (!!!) za granicą!

Przy wypłatach gotówkowych aż 6%!

Nie rozumiem, czym to jest podyktowane? Nowe stawki od VISA i przelanie tego obciążenia z banku na klienta.

Jeśli te zmiany się utrzymają to czas się rozejrzeć za innym bankiem, gdzie nie ma prowizji za transakcje bezgotówkowe!

Odpowiedz
0 Lajków
Wigash
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
01-12-2015
Wiadomość 4 z 11 (59 247 wyświetleń)

Re.: UWAGA Od dnia 29.01.2016 ING wprowadza nowe opłaty za karty

Cóż, "drogi" banku...

Jeszcze się nie zasiedziałem, a już widzę, że trzeba szukać dalej dobrego banku...

Szkoda.

 

Odpowiedz
0 Lajków
Saszka
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
14
16
30-11-2015
Wiadomość 5 z 11 (59 206 wyświetleń)

Re.: UWAGA Od dnia 29.01.2016 ING wprowadza nowe opłaty za karty

Ja się zasiedziałem i nawet nie zauważyłem jak mnie łupią co miesiąc. Moja wina bo nie czytałem zbyt uważnie zmian w tabelach opłat i prowizji. Ciekawe co słychać u konkurencji...
Odpowiedz
0 Lajków
tex
tex
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
18
5
05-12-2015
Wiadomość 6 z 11 (58 859 wyświetleń)

Re.: UWAGA Od dnia 29.01.2016 ING wprowadza nowe opłaty za karty

A no tak niestety juz bywa szkoda, bo jak nie bedzie zadnego bankomatu w okolicy mojej tylko poginac z buta kilka kilometrow to ja dziekuje, ale konkurencja da mi wyplaty zadarmo.
Nie liczą się już Ludzie
strach
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
24
17
20-11-2015
Wiadomość 7 z 11 (58 594 wyświetleń)

Opłaty za pobranie gotówki z bankomatu

Od 29 stycznia 2,50 zł za każde pobranie gotówki z bankomatu nie należącego do ING bądź Planet Cash. W Szczecinie dostępność takich banklomatów jest mizernja, najbliższy 3 km. Nie zamierzam się przeprowadzać.

Decyzja prosta: zmieniam bank.

Zibi
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
25-01-2016
Wiadomość 8 z 11 (56 331 wyświetleń)

Re.: Opłaty za pobranie gotówki z bankomatu

@Zibi od 29 stycznia posiadacze konta Direct mogą bezpłatnie podjąć gotówkę w bankomatach ING Banku oraz sieci PlanetCash. W przypadku korzystania z innego bankomatu: jedna wypłata kartą oraz jedna wypłata kodem BLIK w okresie rozliczeniowym (dla kont prywatnych:  od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia następnego miesiąca) pozostaje bezpłatna. Za każdą kolejną w okresie rozliczeniowym pobierana jest opłata 2,50 zł. 

Wyplacić możesz również pieniądze podczas codziennych zakupów lub na stacji benzynowej — dzięki usłudze Cashback.

 

 Dla posiadaczy konta Komfort wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce pozostają bezpłatne.

 

Lokalizację bezpłatnych bankomatów możesz sprawdzić na stronie banku lub w aplikacji mobilnej (Poznaj ING).

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 9 z 11 (56 227 wyświetleń)

Re.: UWAGA Od dnia 29.01.2016 ING wprowadza nowe opłaty za karty

Ludzie,wy placzecie o jakies drobne 2.50zl? Dla mnie oplaty za pobieranie gotowki za granica wzrosly az 100% z 3% do 6%.To czyste zlodziejstwo.

 

Za kazde pobrane 500 euro zabieraja mi ponad 134zl tytulem "prowizji" do tego nalezy doliczyc jeszcze koszt zawyzonego przez bank kursu euro.W sumie to z 500 euro pobranych wczoraj zabrali mi 162zl (2.237zl - za euro + 134zl prowizji) to sa dopiero wysokie koszty.A pobieram kase za granica,co najmniej dwa,trzy razy w miesiacu,jak jestem na wyjezdzie.

Zastanawiam sie nad zmiana banku bo nie zamierzam ponosic takich kosztow.Ewentualnie zaczne pobierac kase w polsce za te 2.50zl haraczu bankowego a euro bede kupowal w kantorze,mysle ze lepiej na tym wyjde.Wczesniej te 67zl prowizji jakos znosilem z zacisnietymi zebami,ale za 134zl to ja dziekuje.Rocznie uzbiera sie z tego calkiem spora suma.Strach tez placic za co kolwiek karta za granica bo tez obuja z pieniedzy.

SZOK!!!

Macie moze jakas alternatywe?

Pozdrawiam

 

 

 

TomaszTomasz
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
30-01-2016
Wiadomość 10 z 11 (55 767 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy