23-05-2022 11:20
Dzień dobry,
mam pytanie odnośnie pakietu wypłat gotówki za granicą. Doczytałam się, że normalnie bez żadnych pakietów ING pobiera:
- za przewalutowanie transakcji bezgotówkowej - 3% kwoty transakcji,
- za wypłatę gotówki z bankomatów za granicą - 3% kwoty wypłaty - polecam sprawdzić naszą ofertę Pakietu wypłat za granicą.
Rozumiem, że wykupując Pakiet wypłat gotówki za granicą jestem zwolniona z opłaty 3% za wypłatę gotówki za granicą, natomiast nie jestem pewna co do 3% prowizji za przewalutowanie - czy ta prowizja zostaje czy również i z niej jestem zwolniona? Z euro nie ma problemu, gdyż mam konto walutowe, natomiast co w przypadku wypłaty HRK w Chorwacji z mojego konta złotówkowego?
24-05-2022 11:35
Jak sama napisałaś, prowizja 3% za przewalutowanie dotyczy płatności bezgotówkowej, czyli np. płatności kartą w terminalu w sklepie lub w internecie. Jeśli wypłacasz gotówkę z bankomatu - jest to transakcja gotówkowa i dotyczy Cię tylko jedna prowizja 3% ![]()
W przypadku gdy skorzystasz z Pakietu wypłat gotówki, jesteś zwolniona z opłat po naszej stronie za wypłaty gotówki😊 Jednak niektóre sieci bankomatów mogą pobierać dodatkową opłatę za korzystanie z ich urządzenia (tzw. opłata surcharge). Ta opłata nie jest od nas zależna. Informacja o niej powinna Ci się wyświetlić na ekranie urządzenia podczas transakcji.
Posiadanie Pakietu wypłat gotówki nie zwolni Cię z prowizji za przewalutowanie, jeśli zapłacisz kartą do konta w kunach chorwackich np. w sklepie.
Kolejny raz będę pytał o powiadomienia: czy w aplikacji banku dbającego, podobno, o bezpieczeństwo, nie można uzupełnić powiadomień o szczegóły transakcji? Mam kilka kart na koncie: swoje, dziecka i n
... 09-06-2026Tutaj nie widzimy Twojej bankowości. Prosimy, skontaktuj się z naszą infolinią: 32 357 00 69. Sprawdzimy to.
08-06-2026Witam. Mam problem z aktywacja aplikacji. Wpisuje login i PESEL a pisze że jedno i drugie jest niezgodne. I co chodzi ??
08-06-2026| Użytkownik | Liczba Lajków |
|---|---|
| 2 | |
| 2 | |
| 1 | |
| 1 | |
| 1 |