Odpowiedz

Re.: Opłaty za wypłaty

Przecież jeżeli możesz zapewnić jeden wpływ w miesiacu na 10000 zł to możesz skorzystać z konta Premium i wszystko będzie bezpłatne.... (konto też Emotikon: Mrugający )

 

Pozdr

 

S.

Odpowiedz
0 Lajków
S0079
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
24-11-2015
Wiadomość 71 z 120 (41 160 wyświetleń)

Re.: Opłaty za wypłaty


sprawdzilem nowa mapke bankomatów na Zawadzie w Elblągu zadnego bankomatu


Weźmiemy podaną lokalizację pod uwagę

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 72 z 120 (41 101 wyświetleń)

Re.: Opłaty za wypłaty


viking napisali:

Mam w ING konto osobiste i firmowe, dwa konta oszczędnościowe, mały kredyt i co miesiąc wpływy około 10 000. Jesli wprowadzicie opłaty za wypłaty z obcych bankomatów to zrezygnuję z waszych usług...


Jak wspomniał @S0079 przy jednorazowym wpływie w wys 10.000 zł, konto Premium będziesz miał bez żadnych opłat, a wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce pozostaną bez opłat. Zachęcam do zapoznania się z ofertą Konta Premium lub wypełnij formularz kontaktu, oddzwonimy do Ciebie i przedstawimy ofertę.

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 73 z 120 (41 095 wyświetleń)

Re.: Opłaty za wypłaty

[ Edytowane ]

Fatalna decyzja banku. Jestem juz zmeczony przeszukiwaniem regulaminow oraz umow w poszukiwaniu mikro-prowizji i zastanawianiu sie ile to miesiecznie mnie bedzie kosztowac.

Po pierwsze przy pojedynczej wyplacie 200zl i prowizji 2.5zl stanowiacej 1.25% mozna odniesc wrazenie, ze nie jest to duzo. Ale zbierajac razem wszystkie wyplaty w miesiacu moze sie okazac, ze jest tego calkiem sporo. Dajac do dyspozycji tylko swoje bankomaty i PlanetCash, Bank niejako zmusza do transakcji elektronicznych  (lub uzycia ich bankomatu). Bank nie powinien ograniczac!!!

Po drugie, jesli wyplace 50zl, to przy stalej prowizji 2.5zl stanowi to juz 5%!!! Czy to by nie za duzo?

Po trzecie - jest oferta Komfort, przy ktorej prowizje za wyplate sa znoszone, ale kosztuje to 12zl (jesli dobrze pamietam) i nie zwalnia z prowizji w przypadku nieuzywania karty!!!

Cenilem do tej pory ING za jasne i "ludzkie" warunki prowadzenia konta, moge placic stala kwote miesiecznie przy gwarancji, ze zadne inne mikro-prowizje nie zostana mi naliczone. To co Bank teraz wprowadzil jest dla mnie nie do przyjecia.

ellukes
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
18
45
25-11-2015
Wiadomość 74 z 120 (41 084 wyświetleń)

Re.: Opłaty za wypłaty


espirit napisali:

 

1/ Dlaczego wobec panującej deflacji tłumaczycie klientom podwyżkę wzrostem wynagrodzeń, a nie szczerze wskazujecie, że chodzi o zachowanie wysokiego zysku banku? Nawet po jego spadku będziecie mieć godziwy zysk. Stopy zwrotu z inwestycji bankowych w Polsce są wyższe niz w innych krajach Europy (szczególnie Zachodniej).

 


Zmiana w zakresie opłaty za wypłatę gotówki kartą i za pomocą BLIK z bankomatów obcych w kraju nastąpiła zgodnie z regulacjami wiążącymi klientów i bank. Bank był uprawniony do wprowadzenia tej zmiany na skutek wystąpienia jednej z ważnych przyczyn określonych w tych regulacjach. W tym przypadku jest to wzrost o co najmniej 1% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku, ogłaszanego przez GUS za dany miesiąc, w stosunku do analogicznego miesiąca roku poprzedniego.


 

2/ Dlaczego karzecie klientów za to, że korzystając z otwartych granic robią zakupy za granicą (np. w Amazon), czy podróżują bez paszportu po Europie? Przez podejście wielu polskich banków (do których dołączacie) podczas pobyty za granicą zamiast jak w kraju z karty wolę korzystać z gotówki. Prowizja za przewalutowanie transakcji to pomyłka.

 


Wprowadzenie prowizji jest konsekwencją zmian systemowych wymuszonych przez organizację płatniczą Visa. Zmieni się głównie forma rozliczenia transakcji w obcej walucie. Był on wówczas  mniej widoczny, bo zawierał się w różnicach kursowych. Teraz prowizja będzie wyraźnie pokazana jako odrębna pozycja w historii transakcji. Łączna kwota transakcji (razem z prowizją) będzie zbliżona do analogicznej transakcji przed zmianami.


 

3/ Dlaczego nie próbowaliście dogadać się z Euronetem (bankomaty na każdym kroku) albo choć jak Milenium z BZ WBK, żeby poszerzyć ofertę darmowych maszyn? Albo wprowadzić jakąś opłatę za darmowe bankomaty jak np. mBank?

 


Bank oferuje klientom urządzenia dynamicznie rozwijającej się sieci Planet Cash, która instaluje je w miejscach atrakcyjnych dla naszych klientów. Dodatkowo sieć Planet Cash uzupełnia geograficznie sieć lokalizacji urządzeń Banku. Bankomaty sieci Planet znajdują się w mniejszych miejscowościach, w których nie ma urządzeń ING Banku. Będziemy analizować potrzeby klientów oraz zgłaszane uwagi i na tej podstawie będzie planowany dalszy rozwój sieci darmowych urządzeń.


 

4/ Przekonujecie do cashback. Super. Ale czy zrobiliście cokolwiek, żeby zaoferowała go np. Biedronka albo Lidl - dwie największe sieci dyskontów? Albo Tesco? Chętnie bym korzystał z tej uslug, ale mały sklep w którym robię zakupy oraz inne nie oferują cashbacku.

 


Na bieżąco informujemy o tej możliwości wypłaty naszych klientów na stronie banku oraz promujemy ją wśród naszych klientów poprzez promocje i kampanie reklamowe. Od października realizowana jest kampania: „Wypłacaj gotówkę przy okazji zakupów”. Bank nie ma jednak bezpośredniego wpływu na oferowanie przez sklepy usługi cashback.


 

5) Przekonujecie, że powiększacie sieć maszyn własnych. Super. Niestety z tego co widzę ostatnio nowe bankomaty ING do dokładane do istniejących w oddziałach. Proszę zatem o konkretne dane ile z maszyn zamontowanych ostatnio (np. w ciągu 6 miesięcy) pojawiło się w nowych lokalizacjach nie będących oddziałami ING. Oraz ile takich się pojawi?

 


Do końca roku planujemy instalację ponad 100 bankomatów w nowych lokalizacjach: centrach, galeriach handlowych, miejscach atrakcyjnych dla klientów banku, miejscach, w których nasi klienci wykonują dużo transakcji w bankomatach. Ok. 80% urządzeń zostanie zainstalowanych do początku grudnia. Aktualnie jest zainstalowanych ponad 50 nowych urządzeń.
W oddziałach wymieniamy bankomaty na nowoczesne urządzenia dualne, gwarantujące dostęp do wypłat i wpłat. Standardowo w każdym oddziale będą do końca roku zainstalowane co najmniej 2 tego typu urządzenia.

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 75 z 120 (41 021 wyświetleń)

Re.: Opłaty za wypłaty

Ta szczegolowa odpowiedz banku w zasadzie powinna uciac i zamknac dalsze dyskusjeEmotikon: Szczęśliwy
A gra toczy sie dalejEmotikon: Szczęśliwy
Dziekujemy ING😀
Keicam
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
126
61
13-11-2015
Wiadomość 76 z 120 (41 008 wyświetleń)

Re.: Opłaty za wypłaty

Jestem lojalnym klientem ING od ładnych paru lat. Konto Direct jest moim podstawowym, na które otrzymuję wynagrodzenie,  z którego dokonuję większości transakcji i wypłat. Do tej pory byłem bardzo zadowolony z usług ING i polecałem to konto wielu moim znajomym i rodzinie. Jednym z największych plusów był właśnie brak opłat związanych z wypłatami z bankomatów.

 

Muszę niestety z przykrością stwierdzić, że w związku z planowaną zmianą tebeli opłat i prowizji i zniesieniem darmowych wypłat z "obcych" bankomatów zmuszony jestem do zamknięcia konta i przeniesienia się do konkurencji.

 

Uważam, że to spory błąd, który będzie kosztował ING wielu klientów - poza mną podobną decyzję podjęło już wielu ludzi z mojego otoczenia. Rozumiem jeszcze, gdyby bank wprowdził tę zmianę, ale z możliwością anulowania opłaty po przekroczeniu jakiegoś limitu wpływów czy transakcji. Jednak bezwarunkowa opłata za bankomaty lub, ewentualnie, zmiana na konto Komfort z opłatą 12 zł/mieś. to kiepski ruch. 

 

Jeśli kiedyś powróci oferta z darmowymi bankomatami, bardzo chętnie wrócę na łono ING. Natomiast póki co uciekam do konkurencji.

tefloon
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
2
26-11-2015
Wiadomość 77 z 120 (40 871 wyświetleń)

Re.: Opłaty za wypłaty

Żaden problem ponownie zmienić Bank.

pablo2103
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
6
17-11-2015
Wiadomość 78 z 120 (40 782 wyświetleń)

Re.: Opłaty za wypłaty

Trafiłeś w samo sedno

Odpowiedz
0 Lajków
pablo2103
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
6
17-11-2015
Wiadomość 79 z 120 (40 782 wyświetleń)
ellukes
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
18
45
25-11-2015
Wiadomość 80 z 120 (40 744 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy