Oddziały, bankomaty, wpłatomaty

Odpowiedz

Minimalna kwota wypłaty z bankomatu tylko 50 zł.

Nie będę poruszał kwestii skąd i za ile (darmowo z prowizją) można wypłacić pieniądze. 

Ciekawi mnie natomiast sprawa - kto określił mininalną kwotę wypłaty z bankomatu 50 zł?

W Polsce dostępne są również banknoty 10 i 20 zł. Dlaczego nie mogę dokonać wypłaty niższej niż 50 zł?

Pytanie to de facto nie tylko do ING ale w zasadzie całej rzeszy banków. Jedynie banki spółdzielcze udostępniają klientom możliwość wypłaty niższej kwoty (już od 10 zł).

Fakt ten irtytuje mnie z jednego powodu. Mam kartę i chce płacić kartą, ale są sytuacje, miejsca gdzie transakcji bezgotówkowej nie można zrobić (piekarnia, kiosk z gazetami). Aby kupić bochenek chleba za 5 zł muszę wypłacić 50 zł. Nie robię tego codzinnie i noszenie nawet takiej gotówki jest osobiście dla mnie zbyteczna.

 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 1 z 6 (29 677 wyświetleń)

Re.: Minimalna kwota wypłaty z bankomatu tylko 50 zł.

[ Edytowane ]

Banknoty 10 zł i 20 zł są nominałami, które mogą powodać awaryjność urządzeń ze względu na ich stan zużycia. Najczęściej w obiegu i najczęściej niszczone. Myślę, że mogłoby to być poniekąd powodem.

W alternatywie masz do dyspozycji bankomaty sieci Palnet Cash, tam możesz wypłacić banknoty 20 zł.

Możesz też skorzystać z opcji Cashback i wypłacić dowolną kwotę do 300 zł, w dostępnym u kasjera nominale.

Odpowiedz
0 Lajków
GrzegorzG
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
78
13
30-01-2016
Wiadomość 2 z 6 (29 600 wyświetleń)

Re.: Minimalna kwota wypłaty z bankomatu tylko 50 zł.

Dziękuje za odpowiedź.

Chodzciaż bankomaty Planet Cash są w niedogodnych miejscach, siedziba banku z kilkoma bankomatami jest mi "po drodze" i to najczęściej nie tylko w moim mieście.

Po drugie klienci banków spółdzielczych też wypłacają w bankomatach Planet Cash za darmo.

Z powyżeszj odpowiedzi nasuwają się pewne wnioski.

1) Jest wielu dostawców bankomatów i z pewnością zapewnią bank o ich nieawaryjnym działaniu,

2) Można zmienić bank. Tylko czy trzeba?

Pozdrawiam.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 3 z 6 (29 583 wyświetleń)

Re.: Minimalna kwota wypłaty z bankomatu tylko 50 zł.

Z uwagi na pytanie czy można zamknąć temat, mam jedno pytanie w temacie w powiązaniu z tabelą opłat - czy nie można wprowadzić opłaty jednorazowej za wypłaty ze wszystkich bankomatów?
Mam karty gdzie płacę stałą miesięczna opłatę i mogę wypłacać pieniądze skąd chce i ile razy chce. Czy tej opcji nie można przyjąć?
Z uwagi na błędy w systemie bankowości internetowej dot. kart płatniczych, zgłoszonych reklamacji, wszystko przemawia za zastrzeżeniem karty. Wszyscy odetchną i będzie święty spokój.
Szkoda, fajne miejsce się wydawało, a wszystko sprowadza się "możemy już zamknąć?"
Pozdrawiam, wiem jaka ciężka praca spoczywa tutaj na moderatorach.
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 6 (29 333 wyświetleń)

Re.: Minimalna kwota wypłaty z bankomatu tylko 50 zł.

@Konto usunięte Możemy w tej sytuacji zaproponować jeszcze zmianę konta Direct na konto Komfort. Opłata miesięczna za konto Komfort wynosi 12 zł, natomiast zyskuje się:
- bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów na terenie Polski,
- bezpłatne wypłaty i wpłaty w oddziałach naszego banku,
- Pakiet Abonamentowy - to pakiet 25 bezpłatnych SMS-ów o uznaniach i obciążeniach na koncie, transakcjach kartą.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
773
171
04-09-2015
Wiadomość 5 z 6 (29 326 wyświetleń)

Re.: Minimalna kwota wypłaty z bankomatu tylko 50 zł.

Tego nie wiedziałem, a ma to sens. Dziękuje za informacje. Zapoznam się z tą oferta. Pozdrawiam.
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 6 z 6 (29 310 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy