Odpowiedz

Likwidacja placówki ING w Brzegu

Jestem klientem ING od blisko 21 lat. Jakie było dzisiaj moje rozczarowanie, gdy okazało się że jedyna placówka w Brzegu (opolskie) została niedawno zlikwidowana.

Rozumiem, że w obecnych czasach sporo tematów można załatwić online. Niestety nadal są jednak sprawy, których załatwienie wymaga pofatygowania się do placówki.

I dlaczego klient z blisko 34 tysięcznego miasta, żeby załatwić sprawę w Waszym banku musi jechać blisko 30 kilometrów do ponad 2x mniejszego Jelcza-Laskowic (inne województwo) lub z ramach tego samego województwa do stolicy województwa - Opola (40 km). Czy naprawdę jeden z największych banków w Polsce nie jest w stanie utrzymać, nawet małej placówki w 4 co do wielkość mieście województwa?

Co z osobami, które z różnych względów nie są mobilne?

Klienci są ważni tylko do momentu, gdy można wygenerować oszczędności.
Odpowiedz
0 Lajków
szaszum
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
22-07-2024
Wiadomość 1 z 4 (1 690 wyświetleń)

Re.: Likwidacja placówki ING w Brzegu

Jaka czynność obecnie w ING wymaga pofatygowania się do placówki?
Odpowiedz
0 Lajków
f0ku5
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
148
45
02-12-2022
Wiadomość 2 z 4 (1 664 wyświetleń)

Re.: Likwidacja placówki ING w Brzegu

Hmm... zastanówmy się:

- każda - jeżeli nie ma się konta internetowego, a takich użytkowników nadal jest sporo - są to w szczególności osoby starsze (jak moi rodzice, którzy są ludźmi starej daty i wolą, szczególnie w kwestiach finansowych kontakt z żywym człowiekiem), osoby z niepełnosprawnościami - np. niedowidzeniem.

- uzyskanie i późniejsza obsługa kredytu hipotecznego - jest to proces wymagający i jeżeli komuś udało się go załatwić w 100% online to gratuluję,

- podpisanie aneksu do umowy kredytowej (np. kredytu gotówkowego) - wymaga pofatygowania się do jako to nazywa bank ING "miejsca spotkań" - placówki bankowej,

- wypłata gotówki - jeżeli ktoś potrzebuje wypłacić więcej niż 20k jednego dnia to ciężko to zrobić bez dostępu do placówki.

 

I są to tylko przykłady "na szybko".

 

I przede wszystkim chodzi mi tu również o podwójne standardy - skoro bank argumentuje, że większość rzeczy można załatwić online to czemu nie likwiduje placówek w dużych miastach jak Wrocław, Warszawa, Katowice. Tam część placówek zostaje co oznacza, że są one potrzebne. Pokazuje to tylko, że klienci z mniejszych miast mają zerowe znaczenie dla tak dużego banku. Chcesz coś załatwić - naginaj do innego miasta (niekoniecznie większego).

Odpowiedz
0 Lajków
szaszum
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
22-07-2024
Wiadomość 3 z 4 (1 639 wyświetleń)

Re.: Likwidacja placówki ING w Brzegu

1. Jeżeli nie ma się konta internetowego to sorki, ING nie jest dla takiego klienta. To bank nowoczesny, dla nowoczesnych ludzi Emotikon: Mrugający

2. Tutaj nie wiem, nie wypowiem się.

3. Nie wiem o czym piszesz, ale swoje kredyty obsługuję w 100% on-line, łącznie z aneksami.

4. Patrz punkt 1 - ING idzie w kierunku bezgotówkowym i jeżeli komuś zależy na wypłatach dużych sum pieniędzy w kasie to raczej nie polecam ING. Tutaj najlepiej sprawdzą się banki państwowe.

Odpowiedz
0 Lajków
f0ku5
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
148
45
02-12-2022
Wiadomość 4 z 4 (1 617 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Oprogramowanie aplikacji to tragedia

Wczoraj w godzinach popołudniowych wgraliśmy poprawkę. Ten kłopot nie powinien już występować.

18-10-2024
Re.: Hasło maskowane / partial password


@maszaikasza:

Po pierwsze, nie używam menadżera haseł "innych firm", tylko natywnego, wbudowanego w system operacyjny, uznawanego za zaufany i z którym jak dotąd nie miałem żadnych problemów. Między in

...

17-10-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy