Odpowiedz

wcześniejsza spłata pożyczki

Nadpłaciłam ostatnie 19 rat pożyczki. Czy należy mi się zwrot za pozostałe odsetki? Czy kwota która figurowała na koncie ING już była pomniejszona o to odsetki?
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 1 z 8 (16 668 wyświetleń)

Re: wcześniejsza spłata pożyczki

Do kwoty, którą nadpłaciłaś wliczyliśmy już faktyczne odsetki, które powinnaś pokryć. Nie pobieramy ich do przodu. 
Jeśli przy pożyczce miałaś prowizję, to zwrócimy ją proporcjonalnie do okresu spłaty w ciągu 14 dni kalendarzowych na konto.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 8 (16 602 wyświetleń)

Re: wcześniejsza spłata pożyczki

Ale czy np zostalo mi 10 rat do konca i nadplacajac te raty wraz z odetkami, bank mi odda te odsetki?
Odpowiedz
0 Lajków
Stanev_24
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
21-05-2021
Wiadomość 3 z 8 (15 236 wyświetleń)

Re: wcześniejsza spłata pożyczki

I sytuacja druga: zostało mi 20 rat, 10 nadplacam, pozostaje 10, za te nadplacone mam zwrot odsetek a za te co zostalo bank na nowo wylicza odsetki z uwagi na skrocenie splaty kredytu?
Odpowiedz
0 Lajków
Stanev_24
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
21-05-2021
Wiadomość 4 z 8 (15 233 wyświetleń)

Re: wcześniejsza spłata pożyczki

W każdej chwili możesz nadpłacić lub całkowicie spłacić kredyt gotówkowy. Przy nadpłacie kredytu, spłacasz raty od końca, tym samym skracasz czas kredytowania i zmniejsza się kapitał kredytu oraz  odsetki od kapitału. Przy spłacie całkowitej, spłacasz sam kapitał kredytu i odsetki naliczone do dnia spłaty. Nie płacisz wtedy odsetek przyszłościowych, tych które powinny być naliczone do okresu umowy spłaty pożyczki. Dlatego przy nadpłacie kredytu i spłacie całkowitej nie zwracamy odsetek, ponieważ ich nie zapłacisz. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
DominikaW
Moderator
Moderator icon
232
45
11-02-2020
Wiadomość 5 z 8 (15 156 wyświetleń)

Re: wcześniejsza spłata pożyczki

Dziękuję za odp
Odpowiedz
0 Lajków
Stanev_24
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
21-05-2021
Wiadomość 6 z 8 (15 137 wyświetleń)

Re.: wcześniejsza spłata pożyczki

Witam.
Posiadałem pożyczkę ale przez wiadome negatywne działania rządu postanowiłem pozbyć się tej farsy spłacając pozostałe 36rat pożyczki.
Rozumiem że nie zapłacę odsetek które nie zostały naliczone , ale moje pytanie brzmi czy sami od siebie zwrócicie procentowa część pobranej prowizji zgodnie z wyrokiem TSUE z 2012 roku czy muszę się o to ubiegać ?
Odpowiedz
0 Lajków
VowoABT
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
14-07-2022
Wiadomość 7 z 8 (10 331 wyświetleń)

Re: Re.: wcześniejsza spłata pożyczki

Jeśli korzystałeś z pożyczki z prowizją, to zwrócimy proporcjonalną kwotę na Twoje konto automatycznie do 14 dni Emotikon: Szczęśliwy 


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
421
93
12-04-2017
Wiadomość 8 z 8 (10 260 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy