Kredyty i pożyczki

Odpowiedz

Zawieszenie spłaty kredytu kilka pytań

Witajcie

Po zapoznaniu się z informacją Banku na temat zawieszenia spłaty rat kredytu w związku z okolicznościami, mam kilka pytań.

Jak będzie przebiegała analiza sytuacji klienta?

W sensie czy Bank będzie prawdopodobnie oczekiwał jakichś dokumentów?

Czy będzie kontaktował się np. z pracodawcą?

Nie chciałabym później takiej sytuacji, że dostanę odmowę bo np. nikt w firmie nie odebrał telefonu (firma zamknięta) albo nie będę w stanie zdobyć jakiegoś dokumentu. 

Czy proces ten będzie odbywał się całkowicie zdalnie tak jak przy zawieraniu umowy pożyczki?

Komunikat Banku nie precyzuje w żaden sposób ani kryteriów ani warunków zawieszenia spłaty rat.

Nie precyzuje również w jakich przypadkach Bank może odmówić zawieszenia.

Moja sytuacja: dwa kredyty w ING spłacane terminowo i ubezpieczone, jeden kredyt zamknięty spłacony przed czasem, karta kredytowa bez zaległości spłat użytkowana regularnie. Klientką ING jestem około 10 lat.

 

Pozdrawiam!

 

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
rebellious2011
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
26-03-2020
Wiadomość 1 z 18 (8 612 wyświetleń)

Re.: Zawieszenie spłaty kredytu kilka pytań

No właśnie obawiam się ze nie znajdzie tutaj Pani odpowiedzi na to pytanie trzeba cierpliwie czekać do przyszłego tygodnia. Miałem nadzieje ze już dziś dadza jakaś odpowiedz ale nic cisza. Jest może ktoś komu już zaakceptowali albo nie wniosek o zawieszenie kredytu indywidualnego ?
Odpowiedz
0 Lajków
synktom
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
1
25-03-2020
Wiadomość 2 z 18 (8 450 wyświetleń)

Re.: Zawieszenie spłaty kredytu kilka pytań

[ Edytowane ]

Wnioski to tylko formalność.
mająca na celu potwierdzenia przez klienta nowych warunków. 

jedyne czego nie zrobisz, to nie odroczysz spłaty kwoty minimalnej, karty kredytowej. 
możesz użyć standardowego procesu rozłożenia zadłużenia na równe raty wybierając okres kredytowania do maksymalnego 36 miesięcy. 

Nikt nie będzie dzwonił po zakładach pracy. Tego się od lat nie praktykuje, a już z pewnością jest to niedozwolone, ze względu na RODO. 


Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 3 z 18 (8 410 wyświetleń)

Re: Zawieszenie spłaty kredytu kilka pytań

@rebellious2011 Podczas analizy sprawdzamy, czy umowę o pożyczkę klient podpisał do 31 grudnia 2019 roku oraz, czy nie miał zaległości w spłacie rat kredytu. Nie wymagamy dodatkowych dokumentów do analizy. W przypadku kredytów wspólnych, prosimy o dołączenie pełnomocnictwa podpisanego przez drugiego kredytobiorcę. Tak jak wspomniał @Konto usunięte nie kontaktujemy się w tej sprawie w pracodawcą. Więcej informacji o zawieszeniu rat i przykładowy harmonogram przed i po zawieszeniu rat znajdziesz tutaj. Jeśli odrzucimy Twój wniosek o uproszczone zawieszenie rat, to zachęcam Cię do złożenia wniosku o restrukturyzację. Do każdego zgłoszenia nasi specjaliści podchodzą indywidualnie. Więcej o restrukturyzacji znajdziesz tutaj.

 

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 4 z 18 (8 370 wyświetleń)

Re: Zawieszenie spłaty kredytu kilka pytań

Panie Mateuszu a jak bank patrzy na to kiedy raz zdarzyło i się ze po automatycznym pobraniem rat z konta miałem kolo 15 zł na minusie jakieś pół roku temu, trwało to dzień szybko uzupełniłem minus na koncie, jest to jako nieterminowa spłata ?
Odpowiedz
0 Lajków
synktom
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
1
25-03-2020
Wiadomość 5 z 18 (8 304 wyświetleń)

Re: Zawieszenie spłaty kredytu kilka pytań

Każdy taki wniosek rozpatrujemy indywidualnie. Jeżeli będzie taka możliwość, damy Ci znać do 5 dni roboczych, po złożeniu wniosku. Jak jesteś zainteresowany odroczeniem spłaty kredytu, złóż proszę wniosek. Wtedy otrzymasz informację w tym temacie. 
W sytuacji, gdy nie będziemy mogli zaproponować Ci odroczenia spłaty, będziemy mogli zaproponować Ci inne rozwiązania. Natomiast również tę informację otrzymasz od nas, jak złożysz wniosek. 
 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 6 z 18 (8 120 wyświetleń)

Re.: Zawieszenie spłaty kredytu kilka pytań

raty zastaja odroczone na 6 miesiecy po 4 dniach przyszla odpowiedz pieknie i sprawnie dziala ing dziekuje najlepszy bank minimum formalnosci
Odpowiedz
0 Lajków
dziadekmirek11
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
26-03-2020
Wiadomość 7 z 18 (7 953 wyświetleń)

Re.: Zawieszenie spłaty kredytu kilka pytań

w czoraj byla akceptacja po 4 dniach jak pisali raty mam odroczone bez problemu

Odpowiedz
0 Lajków
dziadekmirek11
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
26-03-2020
Wiadomość 8 z 18 (7 953 wyświetleń)

Re.: Zawieszenie spłaty kredytu kilka pytań

Witam, dostał już ktoś z państwa odpowiedz na wniosek ? Ja składałem w czwartek przed tygodniem i do dziś cisza, a jest to już 5 dzień roboczy
Odpowiedz
0 Lajków
synktom
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
1
25-03-2020
Wiadomość 9 z 18 (7 818 wyświetleń)

Re.: Zawieszenie spłaty kredytu kilka pytań

tak dostalem po 4 daniach wszystko pozytywnie nie zawiódł mnie ing  nigdy 

 

Odpowiedz
0 Lajków
dziadekmirek11
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
26-03-2020
Wiadomość 10 z 18 (7 663 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy