Kredyty i pożyczki

Odpowiedz

Wcześniejsza spłata pożyczki hipotecznej

Chcę spłacić wcześniej pożyczkę hipoteczną. Pożyczka w wysokości 80 tys. zł była wzięta około rok temu. Do spłaty pozostało około 65 tys. W umowie jest informacja, że w przypadku pierwszej częściowej spłaty w 3 latach od uruchomienia pożyczki prowizja nie jest pobierana, jeśli nadpłata nie przekracza 50% kwoty UDZIELONEGO PRODUKTU. Czyli jeśli wpłacę 40 tys. (50% udzielonej pożyczki) najpierw, to od tego nie będzie pobrana prowizja? Dopiero kiedy "dopłacę" 25 tys. zostanie pobrana prowizna w wysokości 2% od właśnie tych 25 tys. Dobrze rozumiem zapis?

Odpowiedz
0 Lajków
magda89
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
28-11-2016
Wiadomość 1 z 6 (5 555 wyświetleń)

Re.: Wcześniejsza spłata pożyczki hipotecznej

Przez forum nie jesteśmy w stanie sprawdzić warunków wcześniejszej spłaty.
Prosimy o kontakt z nami przez telefon: 32 357 00 57. Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku od 7:00 do 22:00 (od grudnia - od godziny 7:00 do 21:00) oraz w soboty od 8:00 do 16:00.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 2 z 6 (5 503 wyświetleń)

Re.: Wcześniejsza spłata pożyczki hipotecznej

Chyba udało mi się znaleźć odpowiedź i to na Waszej stronie:

https://spolecznosc.ingbank.pl/-/Kredyty-hipoteczne/Wcze%C5%9Bniejsza-sp%C5%82ata-kredytu-ubezpiecze...

W prawdzie cytat dotyczy kredytu, jednak w umowie (czy załączniku do umowy) słowo "kredyt" zastąpione jest słowem "produkt".

 

Także tak - jeśli pożyczyłam 80 tys., to przed upływem 3 lat mogę bez prowizji nadpłacić jednorazowo nie więcej niż 50% udzielonego produktu, czyli nie więcej niż 40 tys.

 

Odpowiedz
0 Lajków
magda89
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
28-11-2016
Wiadomość 3 z 6 (5 476 wyświetleń)

Re.: Wcześniejsza spłata pożyczki hipotecznej

Proszę o kontakt z infolinią banku sprawdzimy dokładnie zapisy umowy kredytowej dotyczące nadpłaty kredytu.

Proszę dzwonić na numer 32 357 00 57. Dzisiaj jesteśmy jeszcze dostępni do 22.00.

Od grudnia jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku od 7.00 – 21.00, w soboty od 8.00 – 16.00.

 



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 4 z 6 (5 435 wyświetleń)

Re.: Wcześniejsza spłata pożyczki hipotecznej

[ Edytowane ]

Wklejam dokładny zapis skopiowany z tabeli opłat i prowizji - wyciąg z tabeli (z dokładnie tym zapisem) jest załącznikiem do pożyczki.
1.8.
Uwaga: Prowizja nie jest pobierana:
(...)
-w przypadku pierwszej częściowej spłaty, w pierwszych 3 latach od uruchomienia produktu jeśli nadpłata nie przekracza 50% kwoty udzielonego produktu
(...)

Ten fragment dotyczy mojej pożyczki hipotecznej, więc proszę o odpowiedź:

Jeśli pożyczyłam 80 tys. i chcę spłacić pożyczkę w pierwszych 3 latach (dokładnie po roku), to wpłacając najpierw 40 tys. (czyli robiąc nadpłatę nieprzekraczającą 50% udzielonego produktu), a później pozostałą część (dziś około 25 tys.) płacę prowizję tylko od 25tys.?

Tak?

Dziękuję za nr na infolinię, ale wydaje mi się, że powiedzą mi to samo, co Państwo powinni tu.

Odpowiedz
0 Lajków
magda89
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
28-11-2016
Wiadomość 5 z 6 (5 416 wyświetleń)

Re.: Wcześniejsza spłata pożyczki hipotecznej

@magda89 Zgodnie z zapisem będzie można nadpłacić 50% kwoty udzielonej w ciągu 3 lat od uruchomienia kredytu. Abyśmy mogli potwierdzić zapis i doprecyzować szczegóły konieczny będzie kontakt z naszą infolinią.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 6 z 6 (5 378 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy