Kredyty i pożyczki

Odpowiedz

Spłata pożyczki gotówkowej przed czasem

 Witam,

Biorę pożyczkę gotówkową na 40 tys na 96 miesięcy. Rata wychodzi 577,69 zł, a prowizja 1 596,00 zł. Jeżeli po 6 miesiącach zdecyduje się spłacić całą pożyczkę to ile będę musiał oddać?. 

Odpowiedz
0 Lajków
megatapety
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
33
1
02-09-2017
Wiadomość 1 z 22 (41 432 wyświetleń)

Re: Spłata pożyczki gotówkowej przed czasem

@megatapety W racie pożyczki masz części składowe - kapitał oraz odsetki. Co miesiąc spłacasz część kapitału i odsetki od pozostałego kapitału do spłaty. W takim przypadku po 6 miesiącach do spłaty zostanie kapitał, pomniejszony o tę spłaconą część. Tutaj niestety nie mogę Ci przedstawić konkretnych wyliczeń. W oddziale banku lub na infolinii możesz poprosić o symulację wraz z harmonogramem spłat. Na podstawie tego harmonogramu będziesz mógł to sprawdzić. Nie pobieramy opłaty za wcześniejszą spłatę, nie zwracamy również pobranej prowizji. 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 22 (41 389 wyświetleń)

Wcześniejsza spłata kredytu gotowkowego a zwrot kosztów

Witam. Jeżeli spłaciłem całość pożyczki przed terminem (zostalo okplo 46rat) to należy mi się zwrot kosztów pożyczki z tytułu wcześniejszej spłaty?
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 3 z 22 (42 104 wyświetleń)

Re.: Wcześniejsza spłata kredytu gotowkowego a zwrot kosztów

[ Edytowane ]

Temat spłaty pożyczki prywatnej był poruszany niedawno przez @Moni
Odpowiedź znajdziesz tutaj.
Odsetki za pozostały czas są anulowane. Spłacasz zatem kwotę pożyczki pomniejszoną o nie.

*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
Odpowiedz
0 Lajków
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 4 z 22 (42 070 wyświetleń)

wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego

Czy jeżeli spłaciłam kredyt gotówkowy ( 3 lata wcześniej) i skoro w takim przypadku spłaca się tylko kapitał to czy dostane jakiś zwrot prowizji / odsetek itp Wiem że temat już był ale nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi (tak/Nie). Jeżeli tak to czy zwrot następuje automatycznie czy muszę się upomnieć ??

Odpowiedz
0 Lajków
ryfka81
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
12-12-2018
Wiadomość 5 z 22 (41 115 wyświetleń)

Re: wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego

W przypadku spłaty pożyczki gotówkowej przed terminem, nie zwracamy dodatkowej kwoty z tego tytułu.
Odsetki naliczamy dziennie, do momentu spłaty pożyczki. Pobieramy je w miesięcznych ratach.


W momencie wcześniejszej spłaty pożyczki, spłacasz sam kapitał, za pozostały okres, który został do spłaty. Nie spłacasz wtedy odsetek za ten czas, tym samym nie zwracamy ich na Twoje konto.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 6 z 22 (41 045 wyświetleń)

Zwrot prowizji

Witam, odstąpiłem od umowy o pożyczkę. Zwróciłem Bankowi tę pożyczkę wraz z odsetkami, za okres od dnia wypłaty pożyczki do dnia jej zwrotu. Czy Bank zwróci prowizję za udzielenie czy mnie okradnie? Prowizja była kredytowana.

 
 
 
Odpowiedz
0 Lajków
szymones
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
20-12-2018
Wiadomość 7 z 22 (40 562 wyświetleń)

Re: Zwrot prowizji

W przypadku odstąpienia od pożyczki spłacasz kwotę pożyczki wraz z odsetkami naliczonymi do dnia jej zwrotu.

Nie pobierzemy w tej sytuacji prowizji.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
PatrycjuszJ
Były moderator
Były moderator icon
19
6
26-11-2018
Wiadomość 8 z 22 (40 546 wyświetleń)

Re: wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego

To ja od innej strony zapytam.
Czy bank, przy częściowej spłacie, wprowadzi możliwość zmniejszenia raty. Obecnie jest skracanie kredytu.
Niby obecna możliwość daje większe oszczędności dla klienta po zakończeniu spłacania ale dla mnie np. ważniejsza jest płynność gotówkowa. Jestem w stanie zapłacić więcej za obsługę kredytu jeśli wiem, że mam bardziej elastyczną rezerwę w miesiącu.
Takie rozwiązanie jest też super dla osób, które są na skraju spirali zadłużenia. Jedna większa wpłata może spowodować, że zepną miesięczne budżety.
Pozdrawiam
TeTe
Odpowiedz
0 Lajków
TeTeSCH
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
28-12-2018
Wiadomość 9 z 22 (40 720 wyświetleń)

Re: wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego

@TeTeSCH obecnie nie analizujemy takiego rozwiązania. Dziękuję jednak za sugestię. Przekazałem ją do zespołu, przygotowującego nowe rozwiązania. Zobaczymy co czas pokaże Emotikon: Szczęśliwy

Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 10 z 22 (40 672 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy