Kredyty i pożyczki

Odpowiedz

Pożyczka pieniężna dla prowadzącego działalność.

Witam.

Posiadam konto firmowe w ING od 11 miesięcy.

Gdy wejdę w "Oferta na klik" widzę przeróżne propozycje kredytów, kart kredytowych itp.

Przy pożyczce pieniężnej widnieje, że przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą musi ją posiadać minimum 1 rok aby ubiegać o pożyczkę. Czy to jest sztywny termin? Pytam bo jestem zainteresowany, ale nie wiem czy już teraz iść do oddziału, czy się ośmieszę. Do tego dodam, że prowadzę specyficzną działalność, a mianowicie jest ona jednoosobowa z rozliczaniem podatku na zasadzie ryczałtu, a słyszałem, że takie osoby są mniej wiarygodne dla banku. Fakt faktem posiadam te konto od początku istnienia firmy (zakladałem na drugi dzień) i co miesiąc wpłacam na nie pieniądze. Czy bank uzna bez zastrzeżeń mój dochód jako ta działalność, a ja będę tylko oświadczał na piśmie, że zarabiam tyle i tyle średnio w miesiącu?

Odpowiedz
0 Lajków
hooma20
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
1
09-02-2016
Wiadomość 1 z 3 (6 432 wyświetleń)

Re.: Pożyczka pieniężna dla prowadzącego działalność.

[ Edytowane ]

Dla firmy prowadzonej w okresie od 6 do 12 miesięcy udostępniamy możliwość wnioskowania o pożyczkę. Wymagamy w takiej sytuacji zabezpieczenia kredytu niezależnie od wnioskowanej kwoty. Zabezpieczenie jakie akceptujemy to kaucja pieniężna lub hipoteka na nieruchomości (mieszkalnej lub komercyjnej). Wniosek można złożyć w oddziale banku na podstawie dokumentów finansowych firmy.
Akceptujemy dochód uzyskiwany z rozliczeń na podstawie podatku zryczałtowanego - minimalny dochód uzyskiwany z działalności to 1 500 zł netto.

Jeżeli firma będzie prowadzona już min. 12 miesięcy można wnioskować o pożyczkę bez zabezpieczenia do kwoty nawet 250 000 zł (w zależności od przychodów).

Odpowiedz
0 Lajków
NikolaK
Były moderator
Były moderator icon
18
7
04-09-2015
Wiadomość 2 z 3 (6 411 wyświetleń)

Re.: Pożyczka pieniężna dla prowadzącego działalność.

Działalność prowadzona musi być od roku czasu, to podstawowy wymóg (dla ofert bez zabezpieczenia). Druga kwestia to dokumety finansowe firmy w przypadku ryczałtu to przede wszystkim deklaracja roczna PIT. Potem to już kwestia nie zalegania ze składkami ZUS i podatkiem, wysokość osiągniętego dochodu i czas na decyzję. 

 

Po roku czasu, jeśli zakładałeś konto w oddziale, mogą się też pojawić oferty specjalne, dostępne na dowód osobisty. Ale to nie wcześniej, niż po roku aktywnego korzystania z konta i prowadzenia działalności gospodarczej.

Odpowiedz
0 Lajków
GrzegorzG
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
78
13
30-01-2016
Wiadomość 3 z 3 (6 410 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy