Kredyty i pożyczki

Odpowiedz
Highlighted

Pożyczka pieniężna dla prowadzącego działalność.

Witam.

Posiadam konto firmowe w ING od 11 miesięcy.

Gdy wejdę w "Oferta na klik" widzę przeróżne propozycje kredytów, kart kredytowych itp.

Przy pożyczce pieniężnej widnieje, że przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą musi ją posiadać minimum 1 rok aby ubiegać o pożyczkę. Czy to jest sztywny termin? Pytam bo jestem zainteresowany, ale nie wiem czy już teraz iść do oddziału, czy się ośmieszę. Do tego dodam, że prowadzę specyficzną działalność, a mianowicie jest ona jednoosobowa z rozliczaniem podatku na zasadzie ryczałtu, a słyszałem, że takie osoby są mniej wiarygodne dla banku. Fakt faktem posiadam te konto od początku istnienia firmy (zakladałem na drugi dzień) i co miesiąc wpłacam na nie pieniądze. Czy bank uzna bez zastrzeżeń mój dochód jako ta działalność, a ja będę tylko oświadczał na piśmie, że zarabiam tyle i tyle średnio w miesiącu?

Odpowiedz
0 Lajków
hooma20
Nowy w branży
Nowy w branży icon
2
1
09-02-2016
Wiadomość 1 z 3 (3 158 wyświetleń)
Highlighted

Re.: Pożyczka pieniężna dla prowadzącego działalność.

[ Edytowane ]

Dla firmy prowadzonej w okresie od 6 do 12 miesięcy udostępniamy możliwość wnioskowania o pożyczkę. Wymagamy w takiej sytuacji zabezpieczenia kredytu niezależnie od wnioskowanej kwoty. Zabezpieczenie jakie akceptujemy to kaucja pieniężna lub hipoteka na nieruchomości (mieszkalnej lub komercyjnej). Wniosek można złożyć w oddziale banku na podstawie dokumentów finansowych firmy.
Akceptujemy dochód uzyskiwany z rozliczeń na podstawie podatku zryczałtowanego - minimalny dochód uzyskiwany z działalności to 1 500 zł netto.

Jeżeli firma będzie prowadzona już min. 12 miesięcy można wnioskować o pożyczkę bez zabezpieczenia do kwoty nawet 250 000 zł (w zależności od przychodów).

Odpowiedz
0 Lajków
NikolaK
Były moderator
Były moderator icon
18
7
04-09-2015
Wiadomość 2 z 3 (3 137 wyświetleń)
Highlighted

Re.: Pożyczka pieniężna dla prowadzącego działalność.

Działalność prowadzona musi być od roku czasu, to podstawowy wymóg (dla ofert bez zabezpieczenia). Druga kwestia to dokumety finansowe firmy w przypadku ryczałtu to przede wszystkim deklaracja roczna PIT. Potem to już kwestia nie zalegania ze składkami ZUS i podatkiem, wysokość osiągniętego dochodu i czas na decyzję. 

 

Po roku czasu, jeśli zakładałeś konto w oddziale, mogą się też pojawić oferty specjalne, dostępne na dowód osobisty. Ale to nie wcześniej, niż po roku aktywnego korzystania z konta i prowadzenia działalności gospodarczej.

Odpowiedz
0 Lajków
GrzegorzG
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
78
12
30-01-2016
Wiadomość 3 z 3 (3 136 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wciągnięte pieniędze przez wpłatomat

Witam, dziś wpłacając pieniądze w jednym z oddziałów w Gliwicach wpłatomat w trakcie transakcji dostał jakiejś awarii, pieniądze wciągnął nie zaksięgował tylko oddał kartę, zgłosiłam to na infolinie, ...

10-08-2020
Re: Automatyczne potwierdzenie przelewów

Cos nowego w tym temacie? 

10-08-2020
Dlaczego nie da się dodać zlecenia stałego z kont walutowych?

Wygląda na to, że nie ma takiej opcji. A niby jaka to różnica, czy w PLN cz w EUR?

 

10-08-2020
Najbardziej pomocni użytkownicy