Odpowiedz

Minimalne wpływy na rachunku firmowym

Witam serdecznie,

jednym z warunków, które spółka ma do spełnienia z racji posiadanego w ING kredytu, jest warunek minimalnych wpływów na wszystkich posiadanych kontach w ING, sprawdzanych przez bank w okresach kwartalnych. Czy do wspomnianych wpływów zaliczać się będzie również przelew wykonany z rachunku bankowego spółki prowadzonego w innym banku?

 

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź. 

Odpowiedz
0 Lajków
PK1994
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
16-12-2021
Wiadomość 1 z 4 (2 671 wyświetleń)

Re: Minimalne wpływy na rachunku firmowym

Witaj, 
proszę, doprecyzuj, czy chodzi o kredyty dla spółki z o.o. czy innej formy prawnej?
 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 4 (2 666 wyświetleń)

Re: Minimalne wpływy na rachunku firmowym

[ Edytowane ]

Dokładnie tak, chodzi o kredyt dla spółki z. o.o. - jedno z zobowiązań wynikających z umowy to warunek minimalnych wpływów na kontach prowadzonych dla firmy przez ING i warunek ten sprawdzany ma być co kwartał, a dokładniej 10. dnia miesiąca następującego po kwartale. Spółka posiada rachunki w dwóch bankach i pojawia się wątpliwość, czy takie przekazanie własne między rachunkami prowadzonymi w dwóch różnych bankach będzie również brane pod uwagę przez ING przy sprawdzaniu i liczeniu kwoty wpływów w danym kwartale. 

Odpowiedz
0 Lajków
PK1994
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
16-12-2021
Wiadomość 3 z 4 (2 662 wyświetleń)

Re: Minimalne wpływy na rachunku firmowym

Nie możemy zaliczyć do minimalnych wpływów, przelewów z konta spółki prowadzonego w innym banku.

Zgodnie z Regulaminem Świadczenia na rzecz Klientów Korporacyjnych Usług Kredytowych oraz Innych Usług Obciążonych Ryzykiem Kredytowym” 
( pkt 21) Transakcje pomiędzy rachunkami Klienta, Rodz. XVI. Obowiązki klienta)

"Klient nie będzie dokonywał pomiędzy swoimi rachunkami bankowymi w Banku lub pomiędzy swoimi rachunkami bankowymi w Banku 
i rachunkami prowadzonymi przez inne Instytucje Finansowe transakcji, które nie są związane z faktycznymi czynnościami dotyczącymi 
jego działalności gospodarczej i mają na celu wyłącznie powiększenie salda obrotów na rachunkach Klienta w Banku". 

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (2 417 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witam! Mam dziwny problem z aplikacją Moje ING. Od dzisiaj rana podczas próby włączenia aplikacji, zaczyna się ona szybko odświeżać a przy tym odtwarza się dźwięk jakiegoś powiadomienia i wibracja. (I...

17-04-2024
ubezpieczenie nieruchomości

10 każdego miesiąca ING pobiera mi składkę za ubezpieczenie nieruchomości. 17 kwietnia wypowiedziałem polisę aby zwiększyć wartość nieruchomości i podpisałem nową polisę. Dzień później pobrano mi pono...

17-04-2024
Zeskanuj i zapłać

Witam!

 

Kiedy można się spodziewać wdrożenia bardzo przydatnej funkcji Zeskanuj (QR) i zapłać?

17-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy