Kredyty i pożyczki

Odpowiedz

Minimalne wpływy na rachunku firmowym

Witam serdecznie,

jednym z warunków, które spółka ma do spełnienia z racji posiadanego w ING kredytu, jest warunek minimalnych wpływów na wszystkich posiadanych kontach w ING, sprawdzanych przez bank w okresach kwartalnych. Czy do wspomnianych wpływów zaliczać się będzie również przelew wykonany z rachunku bankowego spółki prowadzonego w innym banku?

 

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź. 

Odpowiedz
0 Lajków
PK1994
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
16-12-2021
Wiadomość 1 z 4 (2 674 wyświetleń)

Re: Minimalne wpływy na rachunku firmowym

Witaj, 
proszę, doprecyzuj, czy chodzi o kredyty dla spółki z o.o. czy innej formy prawnej?
 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 4 (2 669 wyświetleń)

Re: Minimalne wpływy na rachunku firmowym

[ Edytowane ]

Dokładnie tak, chodzi o kredyt dla spółki z. o.o. - jedno z zobowiązań wynikających z umowy to warunek minimalnych wpływów na kontach prowadzonych dla firmy przez ING i warunek ten sprawdzany ma być co kwartał, a dokładniej 10. dnia miesiąca następującego po kwartale. Spółka posiada rachunki w dwóch bankach i pojawia się wątpliwość, czy takie przekazanie własne między rachunkami prowadzonymi w dwóch różnych bankach będzie również brane pod uwagę przez ING przy sprawdzaniu i liczeniu kwoty wpływów w danym kwartale. 

Odpowiedz
0 Lajków
PK1994
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
16-12-2021
Wiadomość 3 z 4 (2 665 wyświetleń)

Re: Minimalne wpływy na rachunku firmowym

Nie możemy zaliczyć do minimalnych wpływów, przelewów z konta spółki prowadzonego w innym banku.

Zgodnie z Regulaminem Świadczenia na rzecz Klientów Korporacyjnych Usług Kredytowych oraz Innych Usług Obciążonych Ryzykiem Kredytowym” 
( pkt 21) Transakcje pomiędzy rachunkami Klienta, Rodz. XVI. Obowiązki klienta)

"Klient nie będzie dokonywał pomiędzy swoimi rachunkami bankowymi w Banku lub pomiędzy swoimi rachunkami bankowymi w Banku 
i rachunkami prowadzonymi przez inne Instytucje Finansowe transakcji, które nie są związane z faktycznymi czynnościami dotyczącymi 
jego działalności gospodarczej i mają na celu wyłącznie powiększenie salda obrotów na rachunkach Klienta w Banku". 

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (2 420 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy