Odpowiedz

Limit zadłużenia - dokumenty

Witam. Zwiększałem kwotę limitu zadłużenia w koncie. Operacja wykonywana była online i decyzja też była online. Dlatego nie podpisywałem żadnych dokumentów. Z tego co widzę, to za poprzedni limit została pobrana już opłata przy podwyższeniu. Teraz mam informacje o kolejnej opłacie rocznej we wrześniu i to jest dla mnie jasne. Natomisat chciałbym sprawdzić na jaki okres jest przyznany limit. Wydaje mi się, że jest on na czas nieokreślony, gdyż umowę o pracę mam na stałe i z tego co pamiętam przy podpisywaniu pierwotnego limitu takie były ustalenia. Chciałbym to jednak sprawdzić, ale nie mam dokumentów, czy jest możliwość weryfikacji tego na koncie?

I drugie pytanie. Jak limit jest na czas określony, to rozumiem, że jest cały czas dostępny jeśli tylko moje wpływy to minimum 1/6 wysokości limitu, a jedynie co roku pobierane są opłaty roczne?

Pozdrawiam.

Odpowiedz
0 Lajków
Micel89
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
4
0
22-10-2017
Wiadomość 1 z 6 (2 098 wyświetleń)

Re: Limit zadłużenia - dokumenty

Dokumenty dotyczące powiększenia limitu znajdziesz w Moim ING, w zakładce Usługi i narzędzia/Moje dokumenty. Powinieneś odnaleźć tam zapis mówiący o tym, na jaki czas został przyznany limit.

Za podwyższenie limitu zadłużenia w koncie pobieramy opłatę - 1,8% kwoty o jaką podwyższany jest limit, min 68 zł (1,5% kwoty dla kont Premium). Opłatę roczną pobieramy bez zmian, tzn. w rocznicę podpisania pierwszej umowy.

 

Jeśli masz limit na czas nieokreślony, będzie on dostępny na Twoim koncie dopóki go nie zamkniesz 😉 Technicznie, umowa zawierana jest na 12 miesięcy z możliwością automatycznego przedłużenia. Dzieje się tak w przypadku kiedy umowa na podstawie której otrzymujesz pensję, jest zawarta na czas nieokreślony.


Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.

Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

KarolinaM
Moderator
Moderator icon
129
37
19-03-2018
Wiadomość 2 z 6 (2 064 wyświetleń)

Re: Limit zadłużenia - dokumenty

Ok, rozumiem. Czyli rozumiem, że dopóki go nie zamknę, będzie on automatycznie się odnawiał co 12 miesięcy wraz z pobraniem opłaty rocznej. Wymagane jest jedynie abym miał wpływy z tyt umowy o pracę w wysokości 1/5 limitu? Nie wymagana jest pełna kwota limitu na koncie w dniu jego odnawiania?

Odpowiedz
0 Lajków
Micel89
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
4
0
22-10-2017
Wiadomość 3 z 6 (1 870 wyświetleń)

Re: Limit zadłużenia - dokumenty

Zgadza się Emotikon: Mrugający W tej sytuacji limit automatycznie się odnawia. Co miesiąc powinieneś spłacać limit w wysokości 1/6 przyznanej kwoty. Jeżeli na Twoim koncie z limitem zadłużenia pojawi się wpłata, to dojdzie do automatycznej spłaty zadłużenia. W sytuacji, gdy wypowiadamy umowę, prosimy o spłatę całości zadłużenia. Informujemy o tym. 


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartynaC
Moderator
Moderator icon
161
34
12-04-2017
Wiadomość 4 z 6 (1 827 wyświetleń)

Re.: Limit zadłużenia - dokumenty

Witam. Mam pytanie dot. odsetek do wykorzystanej kwoty. Wiadomo nienaruszony limit = brak odsetek. Natomiast interesuje mnie jedynie czy jeżeli przykładowo z dostępnego limitu wybiorę 100zł które zostanie ściągnięte z konta z wypłatą dopiero po 2 tygodniach, to te 10% będzie pobrane za każdy dzień do spłaty czy jedynie za pobrany limit? Odsetki wyniosą 10 zł czy 10zł za każdy dzień czyli 140zł? Chciałabym to dobrze zrozumieć Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam.
Odpowiedz
0 Lajków
Dark_Angeel
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
1
0
30-08-2019
Wiadomość 5 z 6 (1 305 wyświetleń)

Re: Re.: Limit zadłużenia - dokumenty

@Dark_Angeel Odsetki naliczymy według 10% rocznie od wykorzystanej kwoty. Czyli na pewno nie będzie to 10% dziennie, tak jak wspominasz. Nie ma się co martwić Emotikon: Szczęśliwy Gdybyś przez cały rok była to 100 zł na minusie, to dopiero wtedy naliczylibyśmy 10 zł odsetek. Czyli jak możesz oszacować przez dwa tygodnie to będą jakieś "groszowe sprawy" Emotikon: Szczęśliwy 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka Emotikon: Szczęśliwy
DawidSz
Moderator
Moderator icon
69
16
26-11-2018
Wiadomość 6 z 6 (1 245 wyświetleń)
Najbardziej pomocni użytkownicy