Odpowiedz

Kredyt w ING a rzeczywistość...

Witam.

Jesteśmy z żoną długoletnimi klientami banku. W zeszłym tygodniu żona złożyła wniosek o kredyt w wys. 20 tyś. z opcją rozłożenia na 120 m-cy. Podczas jego składania została poproszona o przesłanie zaświadczenia z zakładu pracy o dochodach (żadnej wzmianki, że ma być na druku banku nie było). Zaświadczenie wystawione przez pracodawcę zawierające wszystkie potrzebne dane o które prosił bank, zostało przedłożone razem z wnioskiem. Po weryfikacji żona uzyskała informację, że wniosek został rozpatrzony pozytywnie i aby go dokończyć musi udać się do oddziału banku. I tu zaczyna się problem, otóż w oddziale banku kierownik stwierdził, że na podstawie zaświadczenia o dochodach, które posiada żona NIE MOŻE PRZYZNAĆ KREDYTU?!?

W takim razie pytam się w jakim celu kazano żonie udać się do oddziału? Na wycieczkę?

Dlaczego w trakcie weryfikacji wniosku nie poproszono o zaświadczenie o zarobkach na druku banku, tylko zatwierdzono przesłane wystawione przez pracodawcę, a w oddziale nikt nie umiał wyjaśnić dlaczego jest ono złe? 

Pomijam fakt, że kierownik oddziału w żaden sposób nawet nie próbował nawet znaleźć jakiegokolwiek rozwiązania...

 

Uważam, że takie traktowanie klientów jest żenujące. 

Mam nadzieję, ze niedługo zakończymy długoletnią współpracę, zwłaszcza, że konkurencja jest coraz bardziej silniejsza.

 

Odpowiedz
0 Lajków
dariusz35
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
23-12-2019
Wiadomość 1 z 4 (4 263 wyświetleń)

Re.: Kredyt w ING a rzeczywistość...

Jeszcze żeby było śmieszniej w pt zawnioskowałem o taki sam kredyt. Zarówno w ING oraz BNP i co? I w Banku BNP pieniądze już mam na koncie (pomimo, że nie jestem stałym klientem), a w ING zaproponowano mi kredy na 75tyś... no dramat...
Odpowiedz
0 Lajków
dariusz35
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
23-12-2019
Wiadomość 2 z 4 (4 239 wyświetleń)

Re.: Kredyt w ING a rzeczywistość...

[ Edytowane ]

Rozumiem, że opisana przez Ciebie sytuacja wywołuje wzburzenie😔
Cieszę się, że od wielu lat współpracujecie z nami i mam nadzieję, że nadal pozostaniecie w gronie naszych klientów.
Chciałabym bardzo pomóc, ale tutaj nie mogę określić, co mogło być przyczyną odrzucenia zaświadczenia czy też propozycją tak dużej kwoty pożyczki gotówkowej🙁
Każdy wniosek kredytowy rozpatrujemy indywidualnie.
Gdy dodatkowo prosimy o zaświadczenie o dochodach - w Moim ING prezentujemy wzór, który można pobrać. 
Powinno to wyglądać tak:

wzór.JPG


Jeżeli na zaświadczeniu od pracodawcy są takie same informacje jak na naszym druku bankowym- powinno ono zostać przyjęte.
Czy możecie się z nami skontaktować w sprawie swoich wniosków? Sprawdzimy to:

  • na czacie w Moim ING, po zalogowaniu do swojej, imiennej usługi internetowej,
  • telefonicznie pod numerem: 32 357 00 69.

Rozumiem, że macie swoje własne, imienne usługi internetowe (osobne loginy)?
Gdy żona skontaktuje się na czacie ze swojej- sprawdzimy jej wniosek, a gdy Ty ze swojej- Twój🙂

*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
Odpowiedz
0 Lajków
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 3 z 4 (4 183 wyświetleń)

Re.: Kredyt w ING a rzeczywistość...

Powiem tak.

Teraz już nie mam ochoty i siły się tym zajmować. Kredyt otrzymałem u konkurencji bez jakichkolwiek problemów, jazd do oddziałów itp.

Banku szukam nowego, zwłaszcza, że ofertą maja znacznie ciekawszą.

 

Pozdrawiam

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
dariusz35
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
23-12-2019
Wiadomość 4 z 4 (3 920 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy