Kredyty i pożyczki

Odpowiedz

Blokada umów kredytowych w BIK a istniejący kredyt odnawialny

Dzień dobry,

chciałam się dowiedzieć, jak się ma kwestia uruchomienia blokady umów kredytowych w BIK-u (klient indywidualny), a posiadanie już istniejącego kredytu odnawialnego (w postaci dopuszczalnego debetu na koncie). Czy jedno z drugim koliduje w jakikolwiek sposób, czy można taką blokadę spokojnie uruchomić, bez szkody dla dalszego istnienia takiego kredytu?

Dziękuję za pomoc.

Odpowiedz
0 Lajków
Ewae
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
05-05-2020
Wiadomość 1 z 2 (2 080 wyświetleń)

Re.: Blokada umów kredytowych w BIK a istniejący kredyt odnawialny

[ Edytowane ]

@Ewae
Blokada umów kredytowych w BIK blokuje zawieranie umów kredytowych tylko w momencie ubiegania się o kredyt (etap podpisywania umowy kredytowej, a nie etap trwania już podpisanej umowy). Zatem jeśli już masz uruchomiony kredyt odnawialny to w żaden sposób ta blokada z nim nie koliduje.

 

BTW: taka blokada na zawieranie umów kredytowych w BIK nie działa w przypadku instytucji, które nie korzystają z BIK i nie weryfikują w taki sposób klientów - mowa tu np: o Chwilówkach bez BIK

Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 2 z 2 (2 061 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Zajęcie komornicze

Dlaczego ING blokuje nadwyżki kwoty wolnej od zajęcia komorniczego i nie zwraca jej z początkiem nowego miesiąca przy zbiegu egzekucji? Pieniądze od 2 lat co miesiąc są przetwarzane na kontach a nie m...

01-03-2024
Re: Re.: Nowy wygląd Mojego ING

Pomysł, każdy kto jest niezadowolony niech wrzuci adekwatną niską ocenę aplikacji w app store lub google play, jest to jedyny wskaźnik który może zainteresować osoby decyzyjne.

29-02-2024
Re: Re.: Nowy wygląd Mojego ING

Zgadzam się ze wszystkim co powyżej, aplikacja jest fatalna. Myślę że dopóki temat nie nabierze rozgłosu lub nie dotrze do kogoś komu zależy raczej nikt w ing nic nie zrobi.
Przy najbliższej wizycie w ...

29-02-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy