Odpowiedz

ubezpieczenie spłaty kredytu

[ Edytowane ]

Mam taki zapis w umowie kredytu mieszkaniowego:

"Bank, w okresie 3 lat od daty zawarcia umowy, ma prawo do jednorazowego podwyższenia marży, odrębnie dla każdego z niżej określonych przypadków, o:
a) 0,4 punktu procentowego w stosunku rocznym, w przypadku nie wykonania przez Kredytobiorcę zobowiązania polegającego na zapewnieniu wpływu na rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy określony w § 5. ust. 6 w wysokości min. 2000 zł miesięcznie.
b) 0,4 punktu procentowego w stosunku rocznym w przypadku odstąpienia od / wypowiedzenia umowy ubezpieczenia spłaty kredytu, w wyniku czego żadna z osób określonych łącznie w niniejszej umowie jako Kredytobiorca nie będzie objęta ochroną ubezpieczeniową w ramach ww. umowy ubezpieczenia. Pod pojęciem umowy ubezpieczenia spłaty kredytu rozumie się umowę, którą Kredytobiorca zawarł z towarzystwem ubezpieczeń za pośrednictwem Banku będącą jednym z warunków uzyskania preferencji
cenowych w związku z wybrana ofertą cenową.

Marża zostanie podwyższona od dnia płatności raty kapitałowo-odsetkowej w miesiącu następnym po miesiącu, w którym zobowiązanie opisane w lit a) lub b) nie zostało dotrzymane i będzie obowiązywać do końca trwania umowy kredytowej.”

 

Umowę kredytową zawarłem 24 stycznia 2020 r., zatem 3 lata od zawarcia umowy mijają 24 stycznia 2023 r.
Termin płatności mam na każdego 15-go dnia miesiąca.


Czy, aby nie narażać się na podwyższenie marży o 0,4 pp, umowę ubezpieczenia spłaty kredytu mogę wypowiedzieć 25.01.2023 r. czy dopiero po spłacie raty przypadającej 15.02.2023 r.

 

Proszę o wypowiedź moderatora z ING.

Odpowiedz
0 Lajków
bosman10
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
8
24-07-2022
Wiadomość 1 z 2 (1 990 wyświetleń)

Re: ubezpieczenie spłaty kredytu

Jeśli masz taki zapis umowy jak napisałeś, że ubezpieczenie jest wymagane 3 lata od daty zawarcia umowy, to możesz zrezygnować po tych trzech latach z ubezpieczenia.
Czyli jak umowa była zawarta 24 stycznia 2020r.,  możesz zrezygnować od 25 stycznia 2023r. 
Nie podwyższymy wtedy oprocentowania.

 

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (1 894 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wpłatomat wciągnął pieniądze

Cześć wszystkim,

 

Niestety w zeszły czwartek wpłatomat planetcash wciągnął mi 15200zł Emotikon: Smutny

 

Od razu zadzwoniłem na infolinię i zgłosiłem reklamację. Pan powiedział że sprawa najpewnie zostanie wyjaśniona w

...

19-03-2024
Re: Błędna obsługa prośby o przelew BLIK

Błąd nie jest po naszej stronie, lecz tak jak słusznie zauważyłeś po stronie mBanku. Według informacji, jakie pozyskaliśmy, zostanie niebawem również poprawiony. Dziękujemy za zgłoszenie.

19-03-2024
Re: Aplikacja mobilna i narzędzia śledzące innych firm

Bo to nie jest natywna aplikacja, to tylko lekko zmodyfikowany widok strony mobilnej umieszczony w „aplikacji”.

19-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy