Odpowiedz

ubezpieczenie spłaty kredytu

[ Edytowane ]

Mam taki zapis w umowie kredytu mieszkaniowego:

"Bank, w okresie 3 lat od daty zawarcia umowy, ma prawo do jednorazowego podwyższenia marży, odrębnie dla każdego z niżej określonych przypadków, o:
a) 0,4 punktu procentowego w stosunku rocznym, w przypadku nie wykonania przez Kredytobiorcę zobowiązania polegającego na zapewnieniu wpływu na rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy określony w § 5. ust. 6 w wysokości min. 2000 zł miesięcznie.
b) 0,4 punktu procentowego w stosunku rocznym w przypadku odstąpienia od / wypowiedzenia umowy ubezpieczenia spłaty kredytu, w wyniku czego żadna z osób określonych łącznie w niniejszej umowie jako Kredytobiorca nie będzie objęta ochroną ubezpieczeniową w ramach ww. umowy ubezpieczenia. Pod pojęciem umowy ubezpieczenia spłaty kredytu rozumie się umowę, którą Kredytobiorca zawarł z towarzystwem ubezpieczeń za pośrednictwem Banku będącą jednym z warunków uzyskania preferencji
cenowych w związku z wybrana ofertą cenową.

Marża zostanie podwyższona od dnia płatności raty kapitałowo-odsetkowej w miesiącu następnym po miesiącu, w którym zobowiązanie opisane w lit a) lub b) nie zostało dotrzymane i będzie obowiązywać do końca trwania umowy kredytowej.”

 

Umowę kredytową zawarłem 24 stycznia 2020 r., zatem 3 lata od zawarcia umowy mijają 24 stycznia 2023 r.
Termin płatności mam na każdego 15-go dnia miesiąca.


Czy, aby nie narażać się na podwyższenie marży o 0,4 pp, umowę ubezpieczenia spłaty kredytu mogę wypowiedzieć 25.01.2023 r. czy dopiero po spłacie raty przypadającej 15.02.2023 r.

 

Proszę o wypowiedź moderatora z ING.

Odpowiedz
0 Lajków
bosman10
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
8
24-07-2022
Wiadomość 1 z 2 (2 305 wyświetleń)

Re: ubezpieczenie spłaty kredytu

Jeśli masz taki zapis umowy jak napisałeś, że ubezpieczenie jest wymagane 3 lata od daty zawarcia umowy, to możesz zrezygnować po tych trzech latach z ubezpieczenia.
Czyli jak umowa była zawarta 24 stycznia 2020r.,  możesz zrezygnować od 25 stycznia 2023r. 
Nie podwyższymy wtedy oprocentowania.

 

 

 



-----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
538
120
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (2 209 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Decyzja w procesie NWH

Cześć, mój doradca również złożył mój wniosek przez NWH. Czy długo ostatecznie czekałaś na decyzję ostateczną?. Mój kompletny wniosek złożyliśmy 22.07 i zastanawiam się ile czasu od tego może być pode...

26-07-2024
Re.: Problem z płatnościami zbliżeniowymi

Proszę w pierwszej kolejności w bankowości internetowej w szczegółach karty wyłączyć zbliżeniowość na karcie. Następnie, proszę dokonać płatności z kodem PIN i na nowo uruchomić płatności zbliżeniowe ...

26-07-2024
Re.: Zablokowane konto przez dział bezpieczenstwa

Napisz proszę do nas ponownie na czacie. Sprawdzimy wówczas dla Ciebie informacje. Tu nie jesteśmy w stanie pomóc.

26-07-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy