Odpowiedz

skrócenie okresu karencji

Zwracam się z pytaniem w związku ze spłatą kredytu z 24 miesięcznym okresem karencji w spłacie kredytu. Czy wystąpienie z wnioskiem o skrócenie okresu karencji do 12 miesięcy <wszystkie transze zostały już uruchomione>, wiąże się ze zwiększeniem wcześniej zaplanowanych rat kredytu kapitałowo-odsetkowych?

 

Odpowiedz
0 Lajków
Dorota1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
15-02-2019
Wiadomość 1 z 7 (11 377 wyświetleń)

Re: skrócenie okresu karencji

Skrócenie okresu karencji nie wiąże się ze zwiększeniem wcześniej zaplanowanych rat kapitałowo- odsetkowych. 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
SylwiaG
Moderator
Moderator icon
176
40
23-04-2018
Wiadomość 2 z 7 (11 332 wyświetleń)

Re.: skrócenie okresu karencji

Witam wszystkich, jestem nowych kredytobiorcą w ING i mam pytanie właśnie do skrócenia karencji.

W umowie mam zapis, że mogę skrócić okres karencji wnioskiem (bez aneksu), po wypłaceniu całości kredytu (uruchomieniu ostatniej transzy). Nastąpi to pod koniec maja br.

1. Czy będę musiał się stawić w banku aby ten wniosek wypisać, czy można to zrobić online?

2. Pownna się wtedy zmniejszyć rata kredytu, powinienem otrzymać nową rozpiskę spłat rat - czy karencja będzię zniesiona w nast. miesiącu? (mam ustawione 15 każdego miesiąca - czyli rata bez karencji powinna obowiązywać 15.06.2019) ?

Dziękuję za informację
Odpowiedz
0 Lajków
piok
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
19-02-2019
Wiadomość 3 z 7 (11 319 wyświetleń)

Re: Re.: skrócenie okresu karencji

@piok po uruchomieniu całego kredytu będziesz miał możliwość skrócenia okresu karencji w bankowości internetowej. Pełne raty kapitałowo-odsetkowe będą liczone od następnego miesiąca.

Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 7 (11 268 wyświetleń)

Re: Re.: skrócenie okresu karencji

Czyli nie będę musiał umawiać wizyty w banku - tak? Znajdę tą opcję w aplikacji ING? - Skrócenie karencji?

Odpowiedz
0 Lajków
piok
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
19-02-2019
Wiadomość 5 z 7 (11 265 wyświetleń)

Re: Re.: skrócenie okresu karencji

@piok Tak jest to w Moim ING. Wybierasz kredyt hipoteczny >> wnioski >>  Rezygnacja z karencji

 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 6 z 7 (11 261 wyświetleń)

Re: skrócenie okresu karencji

Aha, czyli będę płacić raty kapitałowo-odsetkowe w takiej wysokości jak zostały zaplanowane. Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Odpowiedz
0 Lajków
Dorota1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
15-02-2019
Wiadomość 7 z 7 (11 232 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy