Odpowiedz

skrócenie okresu karencji

Zwracam się z pytaniem w związku ze spłatą kredytu z 24 miesięcznym okresem karencji w spłacie kredytu. Czy wystąpienie z wnioskiem o skrócenie okresu karencji do 12 miesięcy <wszystkie transze zostały już uruchomione>, wiąże się ze zwiększeniem wcześniej zaplanowanych rat kredytu kapitałowo-odsetkowych?

 

Odpowiedz
0 Lajków
Dorota1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
15-02-2019
Wiadomość 1 z 7 (11 376 wyświetleń)

Re: skrócenie okresu karencji

Skrócenie okresu karencji nie wiąże się ze zwiększeniem wcześniej zaplanowanych rat kapitałowo- odsetkowych. 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
SylwiaG
Moderator
Moderator icon
176
40
23-04-2018
Wiadomość 2 z 7 (11 331 wyświetleń)

Re.: skrócenie okresu karencji

Witam wszystkich, jestem nowych kredytobiorcą w ING i mam pytanie właśnie do skrócenia karencji.

W umowie mam zapis, że mogę skrócić okres karencji wnioskiem (bez aneksu), po wypłaceniu całości kredytu (uruchomieniu ostatniej transzy). Nastąpi to pod koniec maja br.

1. Czy będę musiał się stawić w banku aby ten wniosek wypisać, czy można to zrobić online?

2. Pownna się wtedy zmniejszyć rata kredytu, powinienem otrzymać nową rozpiskę spłat rat - czy karencja będzię zniesiona w nast. miesiącu? (mam ustawione 15 każdego miesiąca - czyli rata bez karencji powinna obowiązywać 15.06.2019) ?

Dziękuję za informację
Odpowiedz
0 Lajków
piok
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
19-02-2019
Wiadomość 3 z 7 (11 318 wyświetleń)

Re: Re.: skrócenie okresu karencji

@piok po uruchomieniu całego kredytu będziesz miał możliwość skrócenia okresu karencji w bankowości internetowej. Pełne raty kapitałowo-odsetkowe będą liczone od następnego miesiąca.

Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 7 (11 267 wyświetleń)

Re: Re.: skrócenie okresu karencji

Czyli nie będę musiał umawiać wizyty w banku - tak? Znajdę tą opcję w aplikacji ING? - Skrócenie karencji?

Odpowiedz
0 Lajków
piok
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
19-02-2019
Wiadomość 5 z 7 (11 264 wyświetleń)

Re: Re.: skrócenie okresu karencji

@piok Tak jest to w Moim ING. Wybierasz kredyt hipoteczny >> wnioski >>  Rezygnacja z karencji

 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 6 z 7 (11 260 wyświetleń)

Re: skrócenie okresu karencji

Aha, czyli będę płacić raty kapitałowo-odsetkowe w takiej wysokości jak zostały zaplanowane. Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Odpowiedz
0 Lajków
Dorota1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
15-02-2019
Wiadomość 7 z 7 (11 231 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Bezpieczeństwo pieniędzy naszych klientów jest bardzo ważne. Posiadany szereg zabezpieczeń oraz nieustannie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, które są zgodne z najnowszymi standardami bezpieczeństwa

...

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy