Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

"Wakacje kredytowe" - procedura wnioskowania

[ Edytowane ]

Pojawily sie informacje odnosnie procedury wnioskowania o "wakacje kredytowe"

 

https://www.ing.pl/kontakt/pomoc-dla-kredytobiorcow/zawieszenie-splaty-kredytu-hipotecznego

 

w mysl ktorych:

 

"Dla każdego miesiąca zawieszenia musisz złożyć osobny wniosek."

 

Tymczasem zgodnie z ustawa pojedynczy wniosek moze odnosic sie do wielu okresow:

 

"wskazanie wnioskowanego okresu lub okresów zawieszenia spłaty kredytu"

 

onlyoneme
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
99
56
14-07-2022
Wiadomość 1 z 6 (37 448 wyświetleń)

Re.: "Wakacje kredytowe" - procedura wnioskowania

A ja mam takie pytanie w nawiązaniu do tego - bo jeżeli jedne wniosek na jeden okres to co im za różnica: 

 

Posiadam dwie nieruchomości - jedna z nich jest aktualnie w sprzedaży, ale nadal w niej mieszkam. Chciałbym skorzystać z wakacji kredytowych do czasu sprzedaży tego mieszkania, a potem przenieść wakacje kredytowe na drugie mieszkanie. 

 

Czy jest taka możliwość? 

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
uwielbiamkredyt
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
15-07-2022
Wiadomość 2 z 6 (35 389 wyświetleń)

Re.: "Wakacje kredytowe" - procedura wnioskowania

Witam

ale z tego co widzę wnioski dopiero będzie można składać od 29 lipca przez bankowość internetową? Czy tak?

anebie
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
15-07-2022
Wiadomość 3 z 6 (34 436 wyświetleń)

Re.: "Wakacje kredytowe" - procedura wnioskowania

Czy wnioski o wakacje kredytowe w bankowości elektronicznej będą dostępne wcześniej, czy dopiero ok 29.07? Aktualnie w moim kredycie hipotecznymi w zakładce brak jest takiego wniosku ?
PinkFloyd
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
1
01-06-2022
Wiadomość 4 z 6 (33 683 wyświetleń)

Re.: "Wakacje kredytowe" - procedura wnioskowania

Ludzie ... od 29 lipca będdzie dostępny wniosek. Ustawa wchodzi po 14 dniach od podpisu Prezydenta. Czemu miałby być wniosek dostępny dzisiaj? Myślcie.

Odpowiedz
0 Lajków
nokitoki
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
6
3
18-07-2022
Wiadomość 5 z 6 (29 417 wyświetleń)

Re.: "Wakacje kredytowe" - procedura wnioskowania

Czyli ing będzie utrudniał korzystanie z wakacji, czy będą jeszcze może jakieś opłaty za każdy wniosek?
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 6 z 6 (27 213 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Nadpłata w okresie karencji

Witam. Mam uruchomiony kredyt hipoteczny. Obecnie spłacam tylko raty odsetkowe (okres karencji), zostały mi do uruchomienia trzy transze. Czy w takim przypadku mogę już nadpłacać uruchomioną kwotę kre...

16-04-2024
'Raz dwa trzy, apkę masz i Ty' - 100 zł??

cześć,

 

chciałam zapytać, czy jest tu może ktoś kto dostał obiecane 100 zł za założenie aplikacji? ja wciąż czekam, a wydaje mi się, że spełniłam wszystkie warunki z regulaminu...

 

pozdrawiam!

16-04-2024
Kredyt hipoteczny na dom - dlaczego ciągle otrzymuję nieprawdziwe informacje o czasach ?

Wniosek trafił do analizy 5.03.2024 zakończone 4.04.2024 - miało być 16 dni wyszło 21 dni.

4.04.2024 nagle się okazało, że potrzeba dokumentów, które można było załatwić wcześniej i od 11.04 trwa dodat

...

16-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy