Odpowiedz

okres budowlany

Witam,

Mam kredyt hipoteczny na budowę domu. Po uruchomieniu drugiej transzy od razu zaczeliśmy spłacać raty kapitałowo-odsetkowe. Okres budowlany kończy nam się na koniec czerwca (był on już raz przedłużany aneksem o 12 mcy na okres w sumie 36 mcy). Jesteśmy już na finiszu naszych prac, jednak ze względu na obecną sytuację niektóre prace mogą nam się przeciągnąć, bo żadna ekipa nie chce teraz zakończyć swoich prac. Pozostaje jeszcze kwestia zebrania dokumentacji do odbioru technicznego domu i tu również widzę problemy zarówno w urzędach jak i poszczególnych osób do których należy odbiór (kominiarz, geodeta itp). W związku z czym okres 36 miesięcy może okazać się delikatnie zbyt krótki, potrzeba nam będzie pewnie 2-3 mcy, w zależności od tego jak długo będzie trwać obecny stan. Co możemy w tej sytuacji zrobić by jeszcze przedłużyć nieznacznie ten okres?

Odpowiedz
0 Lajków
Olga3
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
18-03-2020
Wiadomość 1 z 5 (4 569 wyświetleń)

Re: okres budowlany

W takiej sytuacji wniosek o wydłużenie okresu budowlanego  możesz złożyć w naszym oddziale. Z uwagi na obecną sytuację w kraju, proponujemy odłożenie wizyty w oddziale na późniejszy termin - jeśli jest to oczywiście możliwe Emotikon: Szczęśliwy 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 2 z 5 (4 522 wyświetleń)

Re: okres budowlany

Dziękuję za odpowiedź. Czyli możemy przedłużyć aneksem do np. 42 mcy? Koszt 200 zł?

Odpowiedz
0 Lajków
Olga3
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
18-03-2020
Wiadomość 3 z 5 (4 483 wyświetleń)

Re: okres budowlany

@Olga3 We wniosku możesz faktycznie wskazać okres 42 miesięcy - jednak każdą sprawę rozpatrujemy indywidualnie. Koszt aneksu to 200 zł.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 4 z 5 (4 444 wyświetleń)

Re.: okres budowlany

Taka sytuacja może być potraktowana jako wyjątkowa przez bank w obecnym czasie. Przedłużenie okresu budowlanego przez infolinię to maks 36 m-cy. Dalsze to konieczność złożenia wniosku o aneks w oddziale banku. Koszt aneksu to 200 pln oraz koszt ewentualnej inspekcji 150 lub operatu 680 pln zależnie od decyzji banku/rzeczoznawcy. Warto skontaktować się z infolinią w celu umówienia spotkania w banku warto też spytać czy jest jakaś specjalna procedura , która pozwoli uniknąć spotkania. pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
samoa
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
17
3
03-01-2019
Wiadomość 5 z 5 (4 400 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy